Kayseri'de 14 bin TL'ye senet karşılığı sattığı otomobilin senetlerini renkli fotokopi ile çoğaltıp icraya verdiği iddia edilen ve 'Bedelsiz senedi kullanma' suçundan yargılanan 40 yaşındaki sanık, mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuksuz sanık M.B. ile şikayetçi M.F. (49) ve A.E. (33) hazır bulundu.

BORCU ÖDEMEME RAĞMEN BORÇ GELDİ

Şikayetçi M.F. sanıktan 14 bin TL değerinde otomobil aldıklarını ve 1000'er TL 14 adet senet verdiklerini söyledi. M.F., "O senetleri renkli fotokopi ile çoğaltmış. Diğerlerini ise icraya vermiş. Ben tüm borcumu ödememe rağmen bana icra borçları geldi. Beni ekmeğe muhtaç hale getirdi. Şikayetçiyim" dedi. A.E. ise M.F.'nin dayısının oğlu olduğunu belirterek, "Ben de senetlere kefil oldum. ve senetlerin ödemelerini yanımda yaptı. 2015 Mayıs ayında borcunu tamamen bitirmişti" diye konuştu. Evli, 2 çocuk babası Sanık M.B. ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi.

MAHKEME BEDELSİZ BEDELİ KULLANMA SUÇUYLA TUTUKLADI

Mahkeme heyeti tutuksuz sanığın 'Bedelsiz senedi kullanma' suçundan tutuklanmasına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Karar sonrası güvenlik güçleri tarafından duruşma salonunda kelepçe takılarak, gözaltına alınan sanık M.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.