Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan komiser yardımcısı Mustafa Sezgin'in Kayseri'deki baba evine ateş düştü. Oğlunun şehadet haberini alan anne 78 yaşındaki Elif Sezgin bayıldı.

ACI HABERİ ALINCA DİZLERİNİN BAĞI ÇÖZÜLDÜ

Mesleğe 1999 yılında Adana'da başlayan, 2 Ağustos 2015'ten bu yana Van Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde çalışırken, geçici görevle 10 Mart'ta Hakkari Yüksekova'ya giden 40 yaşındaki komiser yardımcısı Mustafa Sezgin'in şehadet haberi, Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ndeki meslektaşları tarafından Melikgazi ilçesi Esenyurt mahallesi Erman Sokak'taki babaocağında annesi Elif Sezgin'e verildi.

Anne Sezgin, acı haberi alınca bayıldı. Anneye ilk müdahaleyi 112 Acil Sağlık ekipleri yaptı. Elif Sezgin daha sonra Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Kendisi gibi komiser yardımcı Bediha Sezgin ile evli ve 3 çocuk babası olan şehit Mustafa Sezgin'in yakınları gözyaşlarına boğulurken, eve Türk bayrağı çekildi Şehidin babası Musa Sezgin'in 10 yıl önce yaşamını yitirdiği öğrenilirken, akşam saatlerinde Kayseri'ye getirileceği belirtilen cenazenin, yurt dışında yakınlarının bulunması nedeniyle yarın Kayseri'nin Tomarza ilçesi Karapınar mahallesinde toprağa verileceği ifade edildi.