Şırnak’ta düzenlenen operasyonda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit olan Hüseyin Danacı, memleketi Kayseri’de son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Danacı’nın Türk bayrağına sarılı tabutu Hunat Camii’ne getirilmesinin ardından kardeşi Fazlı Danacı tabutun önüne gelerek kardeşinin fotoğrafını öptükten sonra polis selamı verdi. Kardeş Danacı, “Emanetin emanetimizdir” diyerek şehit kardeşini uğurladı. Öte yandan şehidin kardeşi Duygu da annesi Rasime’nin elinden tutarak teselli etmeye çalıştı. Baba Yılmaz da oğlunun tabutuna sarılarak fotoğrafını öptü. Şehit polis Hüseyin Danacı’nın cenaze namazını ikindi namazına müteakiben İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Danacı’nın cenazesi Asri Mezarlıkta bulunan Polis Şehitliği’ne defnedildi.

ŞEHİDİN YARALI SİLAH ARKADAŞLARI DA SON YOLCULUĞUNDA YALNIZ BIRAKMADI

Şehit Hüseyin Danacı’nın silah arkadaşları da kendisini son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Cenazeye katılan silah arkadaşlarının Şırnak’ta Danacı ile beraber görev yaparken terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlarda yaralandığı öğrenildi. Baba Yılmaz Danacı, kendisine taziyelerde bulunan garnizon komutanına ’Aslında bu 3.’ diyerek oğlunun 3. kez yaralandığında şehit düştüğünü söyledi.

Şehidin cenaze namazına Vali Orhan Düzgün, belediye başkanları, kurum kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.