Çocukları kaçırdığı iddia edilen cezaevi firarisi ve cinayet hükümlüsü H.E. gözaltına alınırken çocuklarına yarın ailelerine teslim edilmesi bekleniyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kayıp Çocuklar Büro Amirliği ekipleri, 19 Nisan’da buyana kayıp olan 5 çocuğun bulunması için soruşturma başlattı. Yapılan incelemelerin ardından çocukların cezaevi firarisi ve cinayet hükümlüsü H.E. tarafından kaçırıldığı bilgisine ulaşıldı. Kayıp çocukların ailelerinin müracaatı üzerine harekete geçen ekipler, Salı gününden itibaren kayıp olan Ç.E.(16), H.G.(17), E.N.Ç(16), E.E.(16), A.S.E(17) bulmak için 5 kişilik özel bir ekip kurdu. Çocukların kaybolduğu Sultangazi ve Gaziosmanpaşa İlçelerinde yapılan güvenlik kamera çalışmaları sonucunda, kayıp çocukların cezaevi firarisi ve cinayet zanlısı olduğu öğrenilen H.E.’ile birlikte Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Turgutreis Mahallesi’ne gittikleri tespit edildi.
İSTANBUL’DA KURULAN ÖZEL EKİP MUĞLA’DA OPERASYON DÜZENLEDİ 
İstanbul’da kurulan 5 kişilik özel kayıp çocukların nerede kaldığını bulmak üzere Muğla’ya gitti. Muğla’da yapılan çalışmalar neticesinde kayıp çocukların Marmaris İlçesi’ne bağlı Turgutreis Mahallesi’nde bulunan bir pansiyonda kaldıkları ortaya çıktı. Bunun üzerine ekipler dün akşam saatlerinde çocukların bulunduğu pansiyona operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon sonucunda 3’ü kız, 2’si erkek olmak üzere toplam 5 çocuk ailelerine teslim edilmek gözetim altına alındı. Kayıp çocukları kaçırdığı iddia edilen cezaevi firarisi ve cinayet hükümlüsü olan H.E. ise gözaltına alındı.
HABERİ ALAN AİLELER MUĞLA’YA HAREKET ETTİ 
Kayıp çocuklarının bulunduğunu öğrenen aileler iyi haberi alır almaz Muğla’ya gitmek üzere yola çıktı. Bulunan çocukların aileleri Muğla’ya ulaşana kadar gözetim altında tutulacağı öğrenildi. Gözaltına alınan cezaevi firarisi ve cinayet hükümlüsü H.E. ifadesi alınmak üzere Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Buradaki işlemlerinin ardından H.E’nin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.