Kilis'te, dün meydana gelen camideki patlamada yaralanan bir kişiye tişörtünü çıkartıp tampon yaparak yardımcı olan polis memuru, Emniyet Müdürü ve kent esnafı tarafından ödüllendirildi.

POLİS, TİŞÖRTÜNÜ ÇIKARDI, YARALIYA MÜDAHALE ETTİ

Kilis'te dün akşam saatlerinde Suriye tarafından atılan 3 roket mermisinden birisi kent merkezindeki Tekye Camisi avlusuna düştü. Avluda infilak eden şarapnel parçaları çevrede bulunan kişilerin yaralanmasına yol açtı. Bu sırada caminin girişinde patlamada yaralanan bir kişiye bölgede görevli çevik kuvvet polisi İkram Uysal, tişörtünü çıkararak tampon yaptı ve ardından yarı çıplak halde ambulansa taşıdı.

AYIN POLİSİ SEÇİLDİ

Yaralı yardım eden görüntüsü ve fotoğrafları ile herkesin takdir ettiği polis memuru İkram Uysal, kentte ayın polisi seçildi ve bugün düzenlenen törenle Emniyet Müdürü Candemir Özdemir tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi. Polis memuruna ayrıca kent esnaflarından Mehmet Evran tam, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ömer Sevengül de çeyrek altın hediye etti.

BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

Polis memuru Uysal'a ayrıca Kilis Valisi Süleyman Tapsız tarafından başarı belgesi verildi.

"TÜRKİYE'NİN SEVGİSİNİ VE TAKDİRİNİ KAZANDI"

Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, başarılı polis memurunu kutlayarak, "Bir tarafta toplumsal olaya müdahale edilirken, diğer tarafta insanlığın gereği böyle bir davranışta bulunup, polisin gülen yüzünü gösteren arkadaşımızın, hem teşkilatın, hem Kilis halkının, hem de sosyal ağlardan takip edildiği kadarıyla tüm Türkiye'nin sevgisini ve takdirini kazandı" dedi.