EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, sergi alanında  ziyaretçilere yönelik farklı etkinlikler düzenleniyor.

İlk 3 günde 90 bin kişinin ziyaret ettiği Expo 2016 Antalya'da,  Osmanlı Bahçesi, Torku Çocuk Adası ve çocuk faaliyet alanında yapılan aktiviteler  büyük ilgi topladı.

EXPO 2016 Antalya sergi alanını ilk gün 35 bin 705 kişi gezerken, 3  günde toplam 90 bin kişi ziyaret gerçekleştirdi. Havanın zaman zaman yağmurlu  olmasına rağmen gişelerde kuyruk oluşturan ziyaretçiler, ülkelerin bahçelerini  ziyaret ederek bilgi alıyor.

Türkiye tema bahçeleri ile bitki heykellerini de inceleyen  ziyaretçileri, dönemsel özellikleri yansıtan tarihi bir bahçe olarak kurgulanan Osmanlı Bahçesinde temsili olarak Nasreddin Hoca karşılıyor.

Osmanlı Bahçesinin tarihi atmosferinde 15.00-23.00 saatleri arasında  hat sanatının tanıtımını izleyen ziyaretçilere, orta Oyunu, meddah ve  Karagöz-Hacivat gösterileri sunuluyor, tasavvuf müziği dinletisi yapılıyor.

Torku Çocuk Adası'nda da saat 10.00'dan 21.00'e kadar çocuk  atölyelerinde programlar düzenleniyor.

Restoranlar Sokağı arkasında yer alan faaliyet alanında da hem  yetişkinler hem de çocuklar için şişme oyun sahalarında eğlence programları  düzenleniyor, geleneksel sokak oyunları ziyaretçilere sahneleniyor.