Alınan bilgilere göre, Yeşilyurt ilçesine bağlı Gözene Mahallesi’nde, arazilerin sulaması nedeniyle amca çocukları arasında çıkan bıçaklı kavgada Gökhan, Serdar, Erkan ve Erhan Güler yaralandı. Yaralılardan ikisi Malatya Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, 2 yaralı da özel bir hastanenin acil servisine kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Gökhan Güler yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, diğer 3 yaralının ise tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Ölen Gökhan Güler ile Serdar Güler’in, Erhan ile de Erkan Güler’in kardeş olduğu öğrenildi. 
Olay sonrası Gözene Mahallesi ile yaralıların kaldırıldığı hastanede geniş güvenlik önlemi alınırken, iki aileden de 8 kişi gözaltına alındı. Hayatını kaybeden şahsın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilirken, yapılan otopsi işlemlerinin ardından Gözene Mahallesi’nde toprağa verildiği belirtildi. 
Jandarma Gözene Mahallesi’nde geniş güvenlik önlemleri alırken, gözaltına alınan şüpheliler ise bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. 
Bu arada, Gözene Mahallesi’nde daha önceki yıllarda da su tartışması nedeniyle çıkan kavgalarda 2 kişi ölmüş çok sayıda kişi yaralanmıştı.