Şehit polis memuru Ahmet Çam'ın cenazesi, Van'da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Ankara'ya getirildi. Cenaze, Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan polis eskortları eşliğinde Çubuk ilçesinin Atatürk Mahallesi Şehit Fatih Mehmet Ata Caddesi'ndeki babaevine götürülerek burada "helallik" alındı. Şehidin annesi Hanım, eşi Emine, çocukları Sema Nur, Beyza ve Ali Eymen Çam ile kız kardeşleri tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Şehidin kızları Sema Nur ve Beyza'nın, ''Baba bizi bırakıp nereye gidiyorsun'' sözleri, törene katılanları duygulandırdı. Cenazenin araca bindirilmesinden sonra ise şehit Çam'ın bir yaşındaki oğlunun annesinin kucağındayken ağladığı görüldü.

Daha sonra Büyük Cami'de düzenlenen cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İhsan Şener, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İhsan Şener, şehit ailesine başsağlığı dileyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın taziyelerini iletti.
Şehidin cenazesi, Ankara İl Müftüsü Mefail Hızlı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Çubuk Paşa Mezarlığı'nda toprağa verildi.