Tekinarslan, karşılama törenine katılmasının ardından şehit ailelerine taziye ziyaretleri için Havsa ve Meriç ilçelerine hareket etti.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Engin Şahin'in, Havsa ilçesine bağlı Kavaklı köyündeki ailesini ziyaret eden Tekinarslan, şehidin annesi Hatice, eşi Kıymet, kardeşleri Sezgin ve Bilgin tarafından karşılandı. Vali Vekili Tekinarslan, Engin ailesine taziyelerini iletti, sabır diledi.

Terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini ifade eden Tekinarslan, "Hak ettikleri cezaya çarptırılana, ellerini bir daha hiç bir masuma kaldıramayana kadar mücadele edeceğiz. Bundan bir milim dahi geri adım atmayacağız." dedi.

Şehit Şahin'in kabrinde dua etmesinin ardından Tekinarslan, İstanbul'da şüphe üzerine durdurduğu araç sürücüsünün kendisine mukavemette bulunmasının ardından yere düşerek başını çarpan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Fatih Nair'in baba ocağını ziyaret etti.

Baba Ahmet ile anne Hasibe Nair ve şehitin eşi Nagihan Nair'e bir istekleri olduğunda devletin her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Tekinarslan, şehidin kabrinde dua etti.