Kentte asırlardır ezan sesinin yankılandığı Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden kalma camiler, 11 ayın sultanı ramazan için hazır hale getirildi. 

Bu kapsamda Ulu Cami ile Narmanlı, Cennetzade, Derviş Ağa, Şeyhler ve Gürcü Kapı camilerinin de aralarında bulunduğu tarihi ibadethanelerde, bakım, onarım ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. 

"Bu yıl fitre miktarını 15 lira"

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl fitre miktarını 15 lira olarak belirlediğini kaydeden Büyük, "Bizler inşallah ramazan ayına kavuştuğumuz günler içinde 15 liradan bu yıl fitrelerimizi vermeye çalışacağız." diye konuştu.

Siirt'e ramazan hazırlıkları

Siirt'in tarihi ve kültürel sembolü haline gelen asırlık camilerinde ramazan hazırlıkları tamamlandı.

İl merkezinde asırlardır ezan sesinin yankılandığı Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden kalma camiler, "11 ayın sultanı" ramazan için hazır hale getirildi.

Ulu, Babuddarp, Şeyh Muhammed El Münkedir ve Cumhuriyet camilerinin de aralarında bulunduğu tarihi ibadethanelerde, bakım, onarım ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. 

"Türkçe, Kürtçe ve Arapça mukabele"

Ramazan boyunca kentteki tüm camilerde her namaz vakti mukabele yapılacağını bildiren Arvas, "Ulu Cami'de ikindi namazına müteakip Türkçe, Kürtçe ve Arapça mukabele okunacak. Yine bütün camilerimizde teravih namazı öncesi programlarımız, vaaz ve nasihatlerimiz olacak. Bununla ilgili de çalışmalarımızı tamamladık." diye konuştu.