Etkili olan yağışın ardından ortaya çıkan hortum nedeniyle köy camisinin minaresi yıkıldı, bazı binaların çatısı uçarken, elektrik direkleri ve ağaçlar devrildi. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köyde hortumun hasara yol açtığı haberini alınca bölgeye ekip gönderdiğini söyledi. Belediye personelinin ilk incelemesinin ardından zararın tespiti için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yardım istediklerini belirten Kazan, ekiplerin köyde inceleme yapacağını dile getirdi. Muhtar Yunus Acar da yaşanan hortumun ardından köydeki binaların önemli oranda hasar gördüğünü, yerleşim yerinin adeta harabeye döndüğünü anlattı. Köy sakinlerinden Mesude Aydınpınar ise hortumla her şeyin bir anda havada uçuştuğunu aktararak "Dünyanın sonu geldi sandım. Kelimeişehadet getirmeye başladım." dedi. Ayşe Gündüz de hortumun ağaçları kökünden söktüğünü ve çatıları uçurduğunu, büyük korku yaşadıklarının kaydetti.

- Köydeki hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Hortumun ardından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kaymakamlık ve belediye ekipleri köyde hasar tespit çalışması yaptı. Ekipler, hortumun 7 ev, köy camisi, 4 samanlık, 3 kümes ile 1 ambar, ahır ve otomobile zarar verdiğini belirledi.
Köyde incelemelerde bulunan Göynük Belediye Başkanı Kazan, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunarak köy sakinlerine gerekli desteği vereceklerini söyledi. Köyde onarım çalışmalarına başlanacağını anlatan Kazan "Hortumdan dolayı caminin minaresi yıkılmış durumda ancak içerisinde herhangi bir zarar yok. Camide köy halkı ibadetini yapabilecek. Ailelerin barınmasıyla ilgili sıkıntı söz konusu değil. Kısa sürede yaralar sarılacak." diye konuştu.