Adnan Menderes Mahallesi sakinleri 3 yıldır geleneksel hale getirdikleri iftar sofralarında bu yıl da sürdürüyor. Komşuluk ilişkilerinin gelişmesi, mahalle sakinlerinin bir araya gelerek dostluklarının pekişmesi amacıyla sokakta kurulan iftar sofrasına imamından, muhtarına, gencinden, yaşlısına birçok kişi iştirak ediyor.

Haftada bir kurulan iftar sofrasının masrafları ise mahalle sakinlerince karşılanıyor. İftar sofrasının kurulmasına bütün mahalle sakinleri yardım ederken, çocuklar da sokakta büyükleriyle iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Mahalle sakinlerinden Metin İdoğ, söz konusu çalışmayı gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, bunun herkese örnek olmasını istedi.

Geleneği devam ettirmeyi amaçladıklarını vurgulayan İdoğ, "Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimizi bu yıl yine düzenledik. Arkadaşlarımızla dostlarımızla komşularımızla mahalleli olarak güzel bir iftar veriyoruz. Böylece komşularımızla birleşip, kaynaşıp hep birlikte vakit geçiriyoruz. İnşallah bu geleneğimizi devam ettirmeye çalışacağız." dedi.

Mahalle sakinlerinden Ömer Taştan da 3 yıldır mahalle sakinleriyle sokakta iftar yaptıklarını belirterek, "Mahallesi sakinleri olarak şu anda iftar saatinde hep birlikteyiz. Bu yıl 3'üncü iftarımızı düzenledik, programa imamından, muhtarına herkes katılıyor. Bunun için mutluyuz" şeklinde konuştu.