İBB Lojistik Destek Merkezi, Ramazan ayı boyunca açık hava iftar sofraları için her gün 25 bin kişilik sıcak yemek üretiyor.

Ramazan ayı boyunca İstanbul’un en kalabalık cadde ve meydanlarında her gün 25 bin kişilik iftar sofrası kuran İBB’ye bu organizasyonlarda en büyük desteği ise İBB Lojistik Destek Merkezi veriyor.  İBB Lojistik Destek Merkezi, çorbadan tatlıya kadar özenle hazırlanan tüm ikramları, birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapmak için meydanları dolduran vatandaşlara sunuyor.

Hazırlıklar saatler öncesinden başlıyor

Ramazan ayının maneviyat yüklü havasını daha derinden yaşamak ve iftarı kalabalık bir aile sofrasında karşılamak isteyen İstanbulluların büyük ilgi gösterdiği İBB Açık Hava İftar Sofraları için hazırlıklar saatler öncesinden başlıyor. Lojistik Destek Merkezi’nin aşçıları çorba, ana yemek, pilav, tatlı ve içecekten oluşan 25 bin kişilik iftar yemeğini tam vaktinde hazır ederek halka sıcacık servis edilebilmesi için merkezin mutfağında ter dökerken, iftar sofralarının kurulacağı cadde ve meydanlarda ise başka bir hummalı çalışma sürdürülüyor. İftar vaktinden saatler öncesinde alana gelen ekipler ilk olarak trafik düzenlemesi yapıyor. Ardından o alanda kaç kişilik sofra kurulacaksa ona uygun masa ve sandalyeler muntazam bir şekilde yerleştiriliyor. İftariyelikler ve suların da masalara dağıtılması ile hazırlıkların ilk aşaması tamamlanmış oluyor.

Devasa mutfaklarda günlük 25 bin kişilik iftar yemeği üretimi

İBB Lojistik Destek Merkezi mutfaklarında Ramazan ayı boyunca tatlı bir heyecan ve koşuşturmaca yaşanıyor. Normal zamanlarda her gün İBB personeli için 16 bin kişilik, aşevleri içinse 9 bin kişilik öğün yemeği üretilen İBB Lojistik Destek Merkezi’nde Ramazan ayı boyunca bunlara ek olarak açık hava iftarları için de 25 bin kişilik sıcak yemek üretiliyor.

Sofralara konuk olan vatandaşlar, kardeşlik ve paylaşma duygularının doruğa ulaştığı Açık Hava İftar Sofraları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Lojistik Destek Merkezi’ne teşekkürlerini iletirken yemeklerin lezzet ve sunumundan da son derece memnun olduklarını ifade ediyorlar.

İBB’NİN HAFTA SONU GERÇEKLEŞECEK AÇIK HAVA İFTAR PROGRAMLARI

25 Haziran Cumartesi

Ataşehir ( Örnek Mahallesi)

Kadıköy (Rıhtım – Sahil)

Avcılar  (Ambarlı)

Sarıyer (Pınar Mahallesi)

Çatalca (Hallaçlı Mahallesi)

Silivri (Mimar Sinan Mahallesi)

26 Haziran Pazar

Kartal (İBB Bülent Ecevit Kültür Merkezi)

Maltepe (Vefa Mahallesi)

Şişli (İnönü Mahallesi)

Avcılar (Cihangir Mahallesi)

Büyükçekmece (Mimaroba Mahallesi)

Beylikdüzü (Adnan Kahveci Mahallesi)

Sarıyer (Bahçeköy)

Silivri ( Cumhuriyet Mahallesi)