Hava sıcaklıklarının ülke genelinde hafta başından  itibaren düşeceği ve aralıklarla yağış görüleceği bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, geçen hafta mevsim  normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, hafta başından itibaren  düşeceği belirtildi. Buna göre pazartesi günü ülkenin kuzey iç ve batı kesimlerinde  sıcaklıklar mevsim normallerine düşecek. Yağışlar özellikle Ege, Batı Karadeniz,  İç Anadolu'nun kuzey batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Ardahan ve Sivas  çevrelerinde görülecek.

Yağışlar salı günü özellikle Marmara'da, Ege'nin kuzeyinde, kuzey  batısında, Batı Karadeniz'de, Doğu Karadeniz'de, Kahramanmaraş, Kayseri ve Sivas  çevrelerinde yer yer gök gürültülü şeklinde kendini gösterecek.

Çarşamba günü yağışlar Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Akdeniz, İç  Anadolu, Artvin ve Erzincan çevrelerinde etkili olacak.

Hava sıcaklıkları Ankara'da, pazartesi yer yer sağanak yağışlı 33,  salı ve çarşamba gök gürültülü sağanak yağışlı 31 dereceye düşecek. İstanbul  pazartesi parçalı bulutlu 32, salı gök gürültülü sağanak yağışlı 31, çarşamba gök  gürültülü sağanak yağışlı 30 derece olacak.

Hava sıcaklıkları,İzmir'de pazartesi sağanak yağışlı 32, salı çok  bulutlu 34 ve çarşamba da gök gürültülü sağanak yağışlı 31 dereceye düşecek.