Malatya'nın Darende ilçesindeki bir vatandaşın 4 tavuğundan biri, kümes yerine evin balkonunda üzerinde minder bulunan sandalyede yumurtluyor.

TAVUK ÜZERİNDE MİNDER OLAN SANDALYEYE YUMURTLADI

Darende ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi'nde yaşayan 75 yaşındaki Şaban ve Cennet Dindar çiftinin kümeslerinde beslediği ve 'Beyaz' adını verdikleri tavuk, yumurtlamak için ilginç bir yeri kendisine yuva olarak seçti. Kümesteki diğer 3 tavukla birlikte yaklaşık 1 yıl önce yumurtlamaya başlayan 'Beyaz', sahibinin evinin balkonuna dinlenmek için bıraktığı ve üzerinde de minder olan sandalyeye yumurtladı.

KÜMESTE YUMURTLAMIYOR

İlk başta durumu normal karşılayan Şaban ve Cennet Dindar, zaman geçtikte tavuğun sürekli aynı sandalyeye gelip yumurtladığını gördü. 'Beyaz' adını verdikleri tavuklarının da diğerleri gibi kümese yumurtlaması için uğraş veren Dindar çiftinin denedikleri yöntemler sonuç vermedi. Dindar çifti artık her sabah kümesin kapısını açtıktan sonra Beyaz'ın yumurtlaması için sandalyeye minderi serip bekliyor.

GEÇEN SENE YUMURTLAMAYA BAŞLADI

Bu ilginç durumla ilgili konuşan Cennet Dindar, ilk başta garip karşıladıkları bu duruma aradan geçen 1 yıl içerisinde alıştıklarını söyledi. Evdeki tavukları hem yumurtasından hem de etinden faydalanmak için beslediklerini anlatan Dindar, "Kümesimizde 4 tavuğumuz var. Bunun adı 'Beyaz'. Geçen sene yumurtlamaya başladı.

"O DA BİZ DE DURUMDAN MEMNUNUZ"

Diğerleri kümese yumurtlarken beyaz sandalyeye yumurtluyor. İlk fark ettiğimde kümeste yumurtlamaya alışır sandım ama sandalyeden hiç vazgeçmedi. Çok uğraştık ama sandalyeden başka yere yumurtlamadı. Şimdi her sabah kümesten çıkar çıkmaz balkona geliyor ve yumurtluyor. Hava soğuk olunca sandalyeyi içeri alıyoruz. Şimdilik o da biz de durumdan memnunuz. Biz de sabah kahvaltısında sandalyeden yumurta alıp yiyoruz" dedi.

"HER SABAH 1 TANE YUMURTASI VAR"

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Şaban Dindar ise sandalyeyi balkonda dinlenmek için kullandığını belirtti. Sandalyenin de minderin de özel bir yapısının olmadığını ifade eden Dindar, "Tavuk rahatını seviyor demek ki. Buradan başka bir yere yumurtladığını hiç görmedim. Her sabah 1 tane yumurtası var. Hiç şaşmaz" şeklinde konuştu.