Suriye'nin Kamışlı kentinden 6 yıl önce Türkiye'ye göçen ve Türk vatandaşlığına alınan Muhammed Saleh ve Fazila Abdullah çiftinin oğlu olan Muhammed Emin Abdullah, dün iki arkadaşıyla birlikte serinlemek için Şişecam yakınlarında bulunan Akdere Köprüsü'nün altından Kocasu Deresi'ne girdi. Arkadaşlarıyla nehirde bir süre yüzen Muhammed Emin Abdullah, suya batarak gözden kayboldu.

ARKADAŞLARI HABER VERDİ, AİLESİ OLAY YERİNE AKIN ETTİ

Arkadaşlarının Muhammed Emin Abdullah'ın ailesine haber vermesiyle birlikte Abdullah ailesi ve yakınları Kocasu Nehri'ne akın etti. Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ve Belediye Başkanı Ak Parti'li Süleyman Çelik de kaybolan çocuğun arama çalışmalarını takip etmek için olay yerine gitti.


SUDAN CESEDİ ÇIKARILDI

Derede kaybolan Muhammed Emin Abdullah'ın için Bursa Akut ekibi ile Nilüfer Arama Kurtarma ekiplerine haber verildi. Arama çalışmaları sonucunda suda kaybolan Muhammed Emin Abdullah'ın cesedi dün saat 19.30 sıralarında sudan çıkarıldı.


YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Kaybolduğu yerde boğulduğu belirlenen Muhammed Emin Abdullah'ın cesedini gören tarım işçisi yakınları sinir krizleri geçirirken talihsiz çocuğun cesedi, Yenişehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Muhammed Emin Abdullah'ın bu yıl Süleymanpaşa İlköğretim Okulu 5'inci sınıfından mezun olduğu belirlendi. Olayla ilgili soruşturma, Yenişehir Cumhuriyet Savcılığı'nca sürdürülüyor.