Eskişehir'de bir inşaatın temel kazısında meydana gelen toprak kaymasının ardından sokaktan geçen doğalgaz borusunda sızıntı meydana geldi. Boncuk isimli köpeğin havlama sesine uyanan mahalleli, sızıntıyı fark ederek durumu polise bildirdi.

DOĞALGAZ SIZINTISI YAŞANDI

Edinilen bilgiye göre, Orhangazi Mahallesi Ceylandere Sokak'ta 2 gün önce bir inşaatın temeli için kazı yapıldı. Gece geç saatlerde kazının yapıldığı alanda meydana gelen toprak kayması nedeniyle sokaktan geçen doğalgaz borusundan sızıntı başladı.

KÖPEĞİN HAVLAMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Mahalle sakinlerinin uykusunda meydana gelen olayda Yusuf Kılınç isimli vatandaşın köpeği 'Boncuk', havlamaya başladı. Havlama seslerine uyanan mahalleli, sokağı kontrol etmek için pencerelere çıktı. Sesin geldiği yeri kontrol eden mahalleli, gaz sızıntısı olduğunu anlayınca durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ve doğalgaz ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Doğalgaz yetkilileri, sızıntının olduğu hattaki gazı kestikten sonra diğer sokaklardaki hatların da gaz akışını kapattı.Büyük bir facianın eşiğinden dönen mahalleli, 'Boncuk'u gecenin kahramanı ilan etti.