Bebek sahilinde 17 yaşındaki Barış İ., saat 02.30 sıralarında arkadaşları ile denize girdi. Arkadaşlarıyla bir süre denizde yüzen genç, denizde kayboldu. Arkadaşlarını bulamayan 4 genç, bunun üzerine polisi arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, genci bulabilmek için deniz polisi ve itfaiyeden yardım istedi. Dün geceden beri devam eden arama ve kurtarma çalışmaları sonucunda ekipler saat 09.30’da gencin cansız bedenine ulaştı. Gencin cesedini torbaya koyan ekipler, cenazeyi iskeleye çıkartarak sedyeyle içeriye kaldırdı.

Öte yandan, gencin bulunabilmesi için ailesinin ve yakınlarını umutlu bekleyişi hüsranla sonuçlandı. Gencin cesedinin bulunduğu haberini alan yakınları koşarak iskeleye gitti. Cansız bedenle karşılaşan yakınları feryat etti. Gencin cesedinin, Cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılacağı öğrenildi.Bebek sahilinde kaybolan gencin cesedi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.Bebek sahilinde 4 arkadaşıyla denize girdikten sonra kaybolan 17 yaşındaki Barış İ.’nin cesedine arama ve kurtarma çalışmaları sonucunda ulaşıldı. Yaklaşık 7 saat boyunca Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından aranan gencin bulunması için Bebek sahilindeki bir balıkçı da yardımcı oldu. Yıllardır sahilde balıkçılık yapan adamın akıntı yönündeki uyarısı sonrasında ekiplerin iskeleye 50 metre uzaklıkta gencin cansız bedenine ulaştığı öğrenildi. Ulaşılmasının ardından iskeleye çıkartılan cesedin üzerinde olay yeri inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısı inceleme yaptı. Yapılan incelemenin ardından gencin cesedi, tabuta koyulmasının ardından cenaze aracıyla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Gencin kesin ölüm nedeni kurumda yapılan inceleme sonucunda belirlenecek.

Gencin cesedini taşıyan yakınları feryat etti

Öte yandan incelemelerin tamamlanmasının ardından tabuta koyulan gencin cesedini taşıyan yakınları feryat etti. Gencin cesedini omuzlayarak cenaze aracına taşıyan yakınları gözyaşı döktü. Öte yandan, Bebek’te bir restoran çalıştığı öğrenilen 17 yaşındaki Barış İ.’nin, gece geç saatlerde işten çıkması nedeniyle ağabeyini arayarak eve gelmeyeceğini söylediği öğrenildi.

“Korkudan arkadaşına sarılınca arkadaşı onu bırakmış”

Barış İ.’nin amcası Habip Karaçöl, “Ağabeyini arayarak bu gece gelmeyeceğim diyor. Ağabeyi de, ‘Neden gelmiyorsun, eve gel’ diyor. O da, ‘Ağabey ben geç kaldım. Bu gece burada yatacağım’ diyor. Ondan sonra ağabeyi de yarın sabah eve gelmesini söylüyor. Ağabeyinin telefonunu kapattıktan 1 saat sonra polisler arıyor ve böyle bir olay var gelin diyorlar. Gece 03.00 sıralarında hemen arabaya atlayıp geldik. Geldiğimizde arkadaşları vardı zaten onlarla denize girmiş. Sonra denizden boğuluyorum diye bağırmaya başlayınca arkadaşlarından biri kurtarmak için denize atlamış. O da korkudan arkadaşına sarılmış, arkadaşı da boğulacak gibi olduğu için Barış’ı bırakmış. Bıraktıktan sonra da arkadaşları denizden çekebilmek için kablo atmışlar. Burada bir balıkçı vardı o olmasa zor bulurduk. Balıkçı akıntının yönünü bize söyleyerek bulmamız konusunda yardımcı oldu. Onun dediğini yaptık ve 50 metre uzaklıkta cesedini bulduk” dedi.