Alınan bilgiye göre, Konya'da ikamet eden Ümit Akyıl (30) beraberindeki eşi, 3 yaşındaki kızı ve yakınlarıyla sabah saatlerinde piknik yapmak ve yüzmek amacıyla Beyşehir ilçesindeki Karaburun plajına geldi.

Burada piknik yaparak eğlenen aile fertleri, yüzmek için göle girdi. 3 yaşındaki kızı Sebahat ile bir simite tutunarak, kıyıdan açılan baba Ümit Akyıl'ın, çocuğunun simitten kayarak suya düşmesi üzerine paniklediği iddia edildi.

Durumu gören ve plajda bulunan gençlerden Mehmet Emin Baş ile arkadaşı Hasan Kılınç da küçük kızı kıyıya kadar çekerek, ölümden kurtardı.

Çocuğu boğulmaktan son anda kurtaran ardından fenalaşan iki genç, olay yerine çağrılan ambulansla Beyşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kızını kurtarmak isterken, kendisi göl sularında gözlerden kaybolan baba Akyıl'ın cansız bedeni ise plaja gelen Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi'nde görevli arama kurtarma ve itfaiye ekipleri tarafından, kıyıdan yaklaşık 150 metre açıklıktaki ve 2,5 metre derinlikte yapılan dip aramasının ardından bulundu.

Akyıl, kaldırıldığı Beyşehir Devlet Hastanesi Acil servisinde yapılan tüm müdahalelere rağmen, kurtarılamadı.