Olay dün sabah saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Arkasına aldığı yabancı uyruklu iki kadınla trafiğe kapalı olan İstiklal Caddesi'nde hızla ilerleyen motosiklet sürücüsü turist bir kadına çarptı, kadın turist yere düşüp başından yaralandı. Çarpmanın şiddetiyle motosiklette bulunan yabancı uyruklu iki kadın da yola savrularak yaralandı. Yine motosikletin çarptığı başka bir kadın da kazadan yara almadan kurtuldu. 

ÇOCUĞU ANİ REFLEKSİYLE SON ANDA KURTARDI

Motosikletin turist kadına çarptıktan sonra hızla üzerlerine geldiğini gören bir kişi yanındaki çocuğu kucaklayıp çekerek son anda kurtardı. 

KAZA YAPTI YARDIM BİLE ETMEDEN KAÇTI

Çarptığı turist kadın ve motosiklette bulunan yabancı uyruklu iki kadın yerde acı içinde kıvranırken bir süre etrafa bakınan motosikletli daha sonra olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri gönderildi. Bir süre sonra gelen sağlık ekipleri yaralıları olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırdı.

GÖZALTINA ALINDI

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, şüpheli S.A. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete getirilerek sorgulaması yapılan S.A.'nın, turist kadınların acil bir yere gitmek istediklerini söylemeleri üzerine onlara yardım amaçlı motosikletine bindirdiğini söyledi. Şüpheli İstiklal Caddesi'nden giderken hız yaptığını kabul etti. Şüpheli Taksim Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.