BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

"Futbolcu yapalım" diyerek kandırmasınlar!

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
Feridun Ağabey merhaba, bizler veli olarak çocuklarımıza ne kadar sahip çıkarsak çıkalım bu sosyal medya ve internetin bizden haberli habersiz çocuklarımızla iletişime geçtiğini ve onların merak ettiği hoşlandığı ve ilgisini çeken çağrılarda bulunduklarını endişe ve üzüntü ile takip etmekteyim. Örnek olarak deniyor ki: “Çocuklarınızın profesyonel bir futbolcu olmasını arzu eder misiniz? Onlara kız erkek fark etmeksizin takımda oynamaları için fırsat veriyoruz. Biz futbol akademisi ve ajansı olarak onlara yardımcı oluyoruz. Çocuklarınıza İngiltere’de ve Avrupa’da büyük kulüpler ile bağlantı kuruyoruz. Amacımız çeşitli ülkelerden başarılı bir oyun ve kariyer sahibi gençler oluşturmaktır. İngiltere’de ve Avrupa’da profesyonel futbolcu olmak için arzusu olan çocuklarınız için e posta ile bize bilgi ulaştırabilirsiniz...” Söylem olarak bu hoş mesaj veriliyor ve insanların mail adresine girip bilgilerini paylaşmasını istiyorlar. Bu ve benzeri konularda hem gençlerimizin hem velilerimizin bu tuzaklara düşmemelerini hatırlatmak istedim...
        Sefer Naci Aktaş-İstanbul
 
 
Bir de bunlar medenî öyle mi?
 
“Feridun Ağabey geçenlerde gazetenizde okudum. İsviçre’de Avrupalı Müslümanlara hutbede kendi dillerinde hutbe okumayı yasaklayıp İsviçre’deki üç resmî dile göre -hangi cami hangi bölgede ise o bölgenin resmî diliyle- hutbe okutulması konusunda baskı yapılıyormuş. Merak ettim, asırlarca Osmanlı İmparatorluğu sınırlarında yaşayan bu Avrupalı kendi ibadetlerinde hiç bu şekilde baskıyla karşılaşmışlar mı? Osmanlı onlara ibadet konusunda hiç karışmış mı? Buna rağmen nasıl oluyor da onlar medeni, biz barbar sayılıyoruz? Nasıl oluyor da bu algıyı yapabiliyor ve yürütebiliyorlar? Bu konuda devletimizin kararlılığını bekliyoruz. Nasıl ki mütekabiliyet esasına göre vize uygulamasına misliyle cevap verildi ve vize uygulaması durduruldu ise bu konuda da gurbetçilerimizin gurbette kendi diline hasret bırakılmasının önüne geçilmelidir. Avrupa’ya giden parlamenterlerimiz başta olmak üzere tüm siyasilerimizden destek beklemekteyiz.”
          Müberra Nur-Almanya
 
 
 
 
Bir gece ansızın gelebiliriz
 
Feridun Ağabey, bölgemizde ilginç olaylar olmakta. Referandum filan hikâyedir, asıl olan Büyük İsrail Devletinin kuruluş aşamasıdır. Orta Doğu’daki bütün sıkıntıların temel sebebi budur.
Bölgenin önemli aktörleri Türkiye, İran ve Rusya mesele ortaya çıktıktan sonra hemen gerekli adımları atmaya başladılar. Bakınız Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı bir açıklamada "bir gece ansızın gelebiliriz" diyerek ve Sayın Devlet Bahçeli “82. Vilayetimiz Kerkük ve 83. Vilayetimiz Musul olur” diyerek konunun ne kadar önemli olduğunu vurgulamışlardır. Diğeri; yani ana muhalefet partisi genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da konu hakkında aynı duyarlılığı vurgulamıştır. Eğer durum askerî bir müdahale gerektirirse hiç çekinilmemeli ve derhal Türk Silahlı Kuvvetlerine Meclisimiz tarafından izin verilmelidir. Türkiye eski Türkiye değil! Bunu tüm dostlara ve gizli açık düşmanlara hatırlatmak isterim...
         Seyfettin Bekâr-Trabzon
 
 
"Azıcık sevse üstünü tamamlardım!"
 
Ah be Feridun Ağabey, beni azıcık sevseydi bile yeterdi abi… Azıcık… Azıcık… Üstünü ben tamamlardım sevgimizin… Öyle canım yanıyor ki… Benim canımın yanmasına sebep olanın canı benden daha beter yansın diyeceğim ama yine onun canı yanacak diye üzülüyor diyemiyorum. Ne yapayım ağabey dönerse benim sevdamdır, dönmezse kalbimi de alıp gitmiştir.
Aşkım diyorum hayallerimde “sen benim her şeyimsin, gel bana...” Ah ya da açsa kollarını hiç düşünmeden koşarım ona. Ama bu dünya bizi bize vermedi Ağabey… Ah o başka ele gelin gitti, ben başka yerde benden habersiz biriyle başka yere savruluyorum… Ah, bu acıları bana kim unutturacak, kim?..
     "İsimsiz"-Bolu
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
598835 http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/598835.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Reklamı Geç
KAPAT