BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Türk Telekom fatura borcunu sekiz sene bekletir mi?

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
Merhaba Feridun Ağabey, benim bir derdim var. Bu derdimin çözümünde bana yardımcı olur musunuz? Eşim vefat edeli sekiz sene oldu. Aradan geçen zaman içerisinde eşimin üzerine Türk Telekom’a kayıtlı 15 tane borç faturası çıkmakta ve her bir faturanın tutarı da yüklü miktardadır. Benim şimdiye kadar bu telefonlardan da böyle bir borçtan da haberim yoktur. Şimdi Türk Telekom avukatları hemen her gün arıyorlar.  Borcunuzu ödeyin diye SMS çekiyorlar, “Haciz işlemleri başlatılacaktır” diyorlar. Benim ise böyle bir borcu ödeyebilecek maddi imkânım yok. Ben dar gelirli ve zor geçinen bir vatandaşım. Sizden bizim adımıza kamuoyuna ve devlet yetkililerine sesimizi duyurmanızı istiyorum. Bir insanın üzerine telefon kaydı var ise niye bize sekiz seneden beri hiç haber verilmedi de bu son seneye kadar beklendi. Adam öleli sekiz sene olmuş borcu şimdi çıkıyor böyle bir şey olabilir mi? Ne olur bana bir Allah’ın kulu yardım etsin. Beni bu apansız karşımıza çıkan borç ve haciz kıskacından kurtarsın ne olur?
           Zeliha Ö.-İstanbul
 
 
İsteğimi insanlara ulaştırır mısınız?
 
Feridun Ağabey merhaba, ben bundan birkaç sene önce bir iftiraya uğrayan aciz bir kul olarak cezaevinde yatmaktayım. Biliyoruz ki burası imtihan dünyası. Rabbim beni ve tüm insanları beterinden saklasın. Devletine milletine vatanına bağlı bir inançlı kardeşiniz olarak dinî konuda okumak üzere kitap gönderecek insanlara bu isteğimi ulaştırır mısınız? Adresim: “T Tipi K.C.İ.K Koğuş Sol B=2 Hatundere/Menemen-İzmir”
            Orhan Barut-İzmir
 
 
“Aptal mısın elden alsana” diyorlar
 
Feridun Ağabey, bizim babadan kalma bir kiralık evimiz var. Kiracımız kirayı tam olarak bankaya yatırıyor. Ev sahibi olarak da vergisini tam ödüyoruz. Şehirlerimizde on binlerce kiralık ev var. Ama kiralar genelde bankaya düşük yatırılıyor. Kiranın üstü mal sahibine elden veriliyor veya alınıyor. Hatta hâlen tümü elden alınanlar bile var diyorlar. Ne enteresan ki bu konuyu maliyeden başka herkes biliyor. Maliye televizyonlardan yayın yapmalı ve apartmanların tek tek kontrol edileceğini, kira vergisini ödemeyenlerin tespit edilip cezalandırılacağını söylemeli. Bu korku bile adaletsizliği ve vergi kaybını önler. Biz de çevremize alay konusu olmaktan kurtuluruz, "aptal mısın elden alsana" diyorlar.
           Lütfü Seren-İstanbul
 
 
Bir konuda çok dertliyim...
 
Konuyu tam bilmeyenler, ayrıntılı tetkik yapmayanlar kalkınma ajanslarını öteden beri hep yanlış anlattılar. Hâlbuki bu kurumlar çok güzel fırsatlar sunuyor... Etkili ve yetkili makamda olmuş olsam Ulusal Ajans ve Kalkınma Ajansı için hiçbir şekilde proje üretmeyen yöneticileri, müdürleri koltuktan hemen indiririm... 8 Ocak 2018 günü kalkınma ajansının web sitesinde 50 bin ila 300 bin TL arası destekler verileceğine dair duyuru yayınlandı... Armut piş, ağzıma düş felsefesiyle yaşayan, girişimciliği küçümseyen kafalar yüzünden 10 bin dolarlık millî geliri aşamıyoruz. 55 milyon seçmenimiz var. Girişimci sayısı ise 3 milyon kadar. Herkes devlette masabaşı iş kapma peşinde. 6.5 milyonluk İsrail 165 milyar dolarlık ihracat yapıyor. 40 milyonluk Güney Kore 650 milyar dolarlık mal satabiliyor. Biz 155'teyiz. Ancak bunu yapabilmek için 140 milyar dolarlık ham madde aldığımızı da unutmayalım. Projeyi, planı, inovasyonu, endüstri 4.0'ı küçümsediğimiz sürece hep ikinci ligde kalacağız... Bu konuda çok dertliyim. “Proje yapmalıyız” dediğimde etrafından hiç ses çıkmadı 30 yıldır...
          Ali Özdemir-Bolu
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
600137 http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/600137.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT