BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

UEFA’nın futbol aklına turp suyu!

Hasan Sarıçiçek
Facebook
Mehmetçik selamı çoktan aldı, UEFA soruşturma başlatsa ne olur başlatmasa ne olur?  Vız gelir tırıs gider... 

Malum çevreler(!)... Bükemedikleri bileği öpeceklerine kıskanıyor ve “Bak asker selamı verdiler, hemen cezalandırın” diye UEFA’ya saldırıyorlar.
“Hoşt” diyesim geliyor ama nezaket sahibiyim. 
Gaflet mi kasıt mı bilmem. 
IOC ve FIFA’nın etik kurallarını hiçe sayan soruşturma heveslisi UEFA’cıların olaya sazan gibi atlayan futbol aklına turp suyu sıkayım.
Kasıt değilse bu saçmalık niye?
Sebep belli... O kafa; minderde, ringde, aletli cimnastikte, sahada kısacası Türkiye’nin her alanda bayraklaşıp yükselmesinden rahatsız. 
Dillerinden “Fair-Play” kavramını düşürmeyen o kafa, sahada kaybettiğinde deliye dönüyor, masa başı oyunlarla yol kesmeye çalışıyor. Yemez!
Başka ne beklenebilirdi ki o kafadan “Siz kazandınız tebrik ederiz” demelerini mi bekliyordunuz? O yücelik ne gezer bunlarda? 
Şimdi de “Asker selamı”nı bahanesiyle bizi engellemeye çalışıyorlar. TFF Başkanı Nihat Özdemir’in ifadesiyle söyleyeyim, “Elinizden geleni ardınıza koymayın.”
Yine de bize düşen aklıselim ile davranmak haklı iken haksız duruma düşmemek adına. Zira soruşturma ceza anlamına gelmez. 
Tam bu noktada UEFA yetkililerine sorarım... Stade de France’ı dolduran 40 bin Türk’ten biri o gerekçe gösterilen “Selam” sebebiyle oyuna renk ve coşku katmak dışında her hangi bir taşkınlıkta mı bulundu yoksa gerginlik mi çıkardı, hayır!
O hâlde UEFA ne diye ceza verecek, güldürmeyin, insanı!
Böyle bir dünya da yok, böyle bir hukuk da. Böyle saçma bir gerekçe de. 
“Selam” ne zamandan beri suç sayılıyor? 
“Sen nerede yaşıyorsun” dediğinizi duyar gibiyim... İnanın, “Biz yaptık oldu” devri çok gerilerde kaldı. O kafasına vurup ekmeği elinden alınan millet yok artık karşılarında. 
Ceza verilirse ne mi olur?
Geçmişte Necdet Çobanlı ve Şenes Erzik, bugün Servet Yardımcı gibi değerli futbol adamlarımızın görev yaptığı UEFA’nın adaletine ve yönetimine duyulan güven yerle bir olmaz mı, olur? Sizce UEFA böyle bir hatayı yapar mı? Yapmaz.
Batı medyası da farkında bunun. Dünya Fair Play Konsey Üyesi Erdoğan Arıpınar’ın şu sözü ile bitirelim:
“Selam benden sana zarar gelmez, rahat ol. Allah’ın yardımı seninle olsun” demek.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610303 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/hasan-saricicek/610303.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT