BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ocak ayını bekleme Terim

Hasan Sarıçiçek
Facebook

Ocak ayını bekleme Fatih Hoca’m o sihirli dokunuşunu bir an önce yap ki, Galatasaray kendine gelsin.

Bravo Ünal Hoca’m. İnan takım mühendisliği, oyuncu yönetimi, rakip analizi, taktik zenginlik ve o mütevazı duruş içindeki hamle üstünlüğüne hayran oldum.
Diyeceğim; şu bir gerçek ki sayende Trabzonspor uzun aradan sonra ilk defa içindeki devi uyandırmış ve eski günlerdeki Karadeniz fırtınasının o inatçı, mücadeleci ve keyifli karakterini ortaya çıkarmıştı.
Hâliyle 17 bin kişilik Avni Aker’i dolduramayan bordo-mavililere dün 40 bin kişilik Şenol Güneş Stadı dar gelmişti.
Şimdi bunu niçin anlatıyorum, futbol kültürü ile yoğrulan Trabzon’un eski şampiyonluklar yaşadığı günlerdeki gibi yeniden ışık saçan bir futbol şehri kimliğine büründüğü için.
Diyeceksiniz ki yeleleri dökülmüş, dişleri çürümüş pençeleri geçmez olmuş yaralı Aslan karşısında mı bu ışığı gördünüz? Hayır, ölçüm dünkü G.Saray değil. Moralsiz, eksik ve albenisini kaybetmiş G.Saray’da dün Ömer Bayram dışında canını dişine takan bir ikinci oyuncu yoktu. Belki “Lemina’ya haksızlık etme” diyeceksiniz. O kadar da oynasın be kardeşim!
Diyeceğim şu G.Saray’ın hâli pürmelali bu. Bu takımın 2000 ruhuna çok ihtiyacı var. Bunun için Fatih Terim, sağa sola tehditler savuran “ben merkezli” dünyasından bir an önce çıkıp aynaya bakmalı ve suçlu aramak yerine sinerji üretmek adına ortak aklı kullanmalı. Yoksa G.Saray’ı şampiyon yapacak teknik adamlık Ünal Karaman’ın 4-1-4-1 düzenine karşı aynı dizilişle karşılık vermek değildir. Kaldı ki Ünal Hoca hemen 4-3-3’e dönerek oyun geçişini de başarıyla yaptı.
Dikkat ettiniz mi hiç bilmem, Galatasaray ne zaman önde baskı kurmaya çalışsa geride affedilmez büyük boşluklar verdi. Sörloth o pozisyonları değerlendirebilmiş olsa daha ilk yarı Trabzonspor ‘un skoru 2-0 yapması işten bile değildi. Sosa’ya özel bir yer açmak istiyorum, inanılmaz faydalı, harika bir oyun kurucu, Sörloth’un golünde asisti de güzeldi, bayıldım.
Oyuncu değişiklikleri ile tempo yükselten G.Saray, beraberliği sağladı, altın değerinde 1 puan çakardı ama futbolu ümit vermiyor...

MAÇIN ADAMI: Seri

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
611054 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/hasan-saricicek/611054.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT