BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hayırlı sakatlık

Kemal Belgin
Facebook

Ömer Bayram'ın oyuna girişi hem G.Saray'ın temposunu arttırdı, hem de maçın tek golünün hazırlanışına sebep oldu

Millî aradan sonra o mücadeleye tek oyuncu dahi vermemiş Galatasaray dördüncü haftanın açılış maçında hem de Falcao'lu takımıyla Kasımpaşa'yı ağırlayacaktı. Sanırım ve de bahse girerim ki sadece Galatasaraylıların değil tüm futbolseverlerin bu maçtaki merakı Falcao'nun ne yapacağıydı. Tanınmış bütün teknik direktörleri tribünde kalmış Galatasaray, Falcao'nun katılımıyla ön tarafa getirdiği toplarda Kolombiyalı'nın sık sık deplase oluşu sayesinde derin ataklar yapabildi ama net pozisyon sıkıntısı da çekmedi değil.
Klasik geri dörtlünün önünde Nzonzi, Lemina ve Belhanda üçlüsü, yenisi ve eskisiyle ön tarafta devamlı var olmaya çalışan her topa kendini gösteren Falcao gibi bir klas buldu. Ama Feghouli'nin tutukluğu, Lemina ve Belhanda'nın etkisiz katılımı sadece Babel'i Falcao'ya yardımcı kılabildi. Bu arada önemli bir gelişmenin altını çizeyim; Lemina'nın oyundan çıkarak, Ömer'in 30. dakikada oyuna girişi hem savunma-orta saha ileri çıkış hareketlilik ve temposunu arttırdı, hem de maçın tek golünün hazırlayışı rolündeki ismi sergiledi. Bu arada Luyindama-Donk değişikliği acaba ne işe yarar? Galatasaray teknik heyetinin de bunun üzerinde yoğunlaşması gerekir.
Kasımpaşa bana göre bu maçı iyi organize olarak, rakibin seyirci kalabalığını rahatsız ederek, pozisyonlar da bularak oynadı. Acaba bu takımın eski önemli silahı Trezeguet dün akşam sahada olsa ne olurdu? Belhanda'nın maçı sedyeyle terk edişi ise bokstaki çeneye alınmış nakavtın dizle yapılmış değişik türüydü. Tabii ki herkesin beklediği özetteki not şu; Falcao Galatasaray'ın Diagne'den neler çektiğini maç maç anlatacaktır.

MAÇIN ADAMI: Ömer Bayram

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
609795 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/kemal-belgin/609795.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT