BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Çankaya güzelleşiyor!

Meryem Aybike Sinan
Facebook
Amber Türkmen…
AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı. Benim için çok sevdiğim güzel bir dost, zarif bir kişilik ve güvenilir bir insan... Tavrıyla, tarzıyla, liyakat, ehliyet ve kabiliyetiyle, dürüstlüğü ve tevazusuyla görüp tanıdığım bir hanımefendi. AK Partinin Çankaya Belediye Başkan Adayı olduğunu duyduğumda ilk tepkim “tam isabet” şeklinde oldu.
Bir tarzı var Amber Türkmen’in… Kim olursanız olunuz, kendisine ulaşır, derdinizi anlatır ve araya aracı koymaya gerek duymazsınız. Kendi deyimiyle “adanmış kişiliği” araya kimseleri koydurmaz zaten. Hizmet insanıdır, gönül insanıdır, meselesi olan ve buna çözümler arayan bir dava insanıdır.
Öyle bir çağda yaşıyoruz ki artık çok az insana kefil olabiliyoruz. Öyle ki bir koltuk gördüğünde seksen derece değişen, dönüşen ve sizi bir hayli şaşırtıp hayal kırıklığı yaşatan insanla dolu her taraf... Dün söylediğini, bugün unutan, menfaatini her türlü değerin üzerine koyan, gizli ve sinsi bir şekilde sadece âli menfaatleri için meydanlarda dolaşan çok insan var yazık ki. Gönül hanenizi yokladığınızla âdeta bir mezarlık yatıyor içinizde.
Her anlamda Amber Türkmen’e kefilim! Çünkü Amber Türkmen TRT’de hem Radyo Dairesi hem de Müzik Dairesi Başkanı; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında, Eğitim ve Yayınlar Daire Başkanı olarak da oldukça önemli görevleri ifa ederken de hiçbir zaman kibir ve nefsinin tuzağına düşmedi, çizgisi ve yaklaşımı hep aynıydı. Görevde iken de görevden ayrıldığında da, duruşunu bozmadı. Koltuklar tevdi edilirken “alkışlayan”, koltuk geri alındığında ağlayıp küsen bir insan hiç olmadı. 
Amber Türkmen, etrafına iyilik dağıtan, hayata güzel dokunuşlar yapan bir sanatçı aynı zamanda. Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Koro Ana Sanat Dalı ile Teori ve Kompozisyon Bölümlerinden aynı anda başarıyla mezun oldu.
Amber Türkmen’e adaylığını soruyorum. "Neden Çankaya?" diyorum. "Nasıl oldu?" diyorum. Şöyle cevaplıyor sorularımı:
“Çünkü Çankaya doğup büyüdüğüm, öğrenimimi tamamladığım, yaşadığım, kızımı dünyaya getirdiğim, ekmeğimi kazandığım yer. Hepimizin aslında yeryüzünde bulunan her şeye her canlıya sorumluluğumuz var. Bir başkasının refahı, huzuru ve mutluluğu için çaba sarf etmek için aday olarak seçilmek her türlü övgünün üzerinde. Teveccühleri için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Mehmet Özhaseki Başkanımız'dan Allah razı  olsun. Hem yakın çevremden hem de adaylığım açıklandıktan sonra tanıştığım, karşılaştığım diğer insanlardan çok güzel tepkiler alıyorum. İlk gün hemen Bir WhatsApp hattı açtım. Halkımız bana oradan ulaşabiliyor. Çok mutlu eden mesajlar alıyorum... Ailem de heyecanla karşıladı zira benim adanmış kişiliğime zaten alışıklar. Harika bir Çankaya hayalim var. Tüm tecrübem ve iyi niyetimle Çankaya için güzel projeler hazırlıyorum. 124 mahallemiz var. Her yeri karış karış dolaşıp buraların farklı özelliklerine ve ihtiyaçlarına  göre projeler üretiyoruz. Çankayalılara güzel haberlerimiz olacak. Sanatçı kimliğimin de katkısıyla Çankaya’yı kültür sanat konusunda bir marka kent yapmaya kararlıyız...”
Amber Hanım'ın büyük bir şevk ve azimle çalışmalara başladığının haberini alıyorum. Amber Türkmen, mesleki kariyeri olsun, kişisel özellikleri olsun insan ilişkileri olsun, tarzıyla tavrıyla gerçekten de güzel ve etkili bir isim.
Amber Türkmen, Çankaya için büyük bir fırsat. Ankara’nın bu en önemli ilçesi Ak Belediyeciliği ziyadesiyle hak ediyor. Böylesi önemli bir ilçenin her anlamda kendini yenilemesi, tazelemesi gerekiyor. Çankaya güzel ve zarif bir hanımefendi ile güzelleşecek, kendine estetik bir kimlik edinecek.
Amber Türkmen’in 31 Mart akşamı Çankaya Belediye Başkanı olarak, bu ilçede yepyeni bir sayfa açmasını diliyoruz. Yolu ve bahtı açık olsun.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605997 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/meryem-aybike-sinan/605997.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT