BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Düşman çatlatan açılışlar

Neler Oluyor
Nuri Elibol
Facebook
Gazetemiz Türkiye’nin 47’nci kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladık. Türkiye gazetesi rahmetli Enver Ağabeylerin üzerine en çok titrediği, ilgilendiği eserlerinden biridir. O eser, kendilerinin koyduğu prensiplere bağlı kalarak yayın hayatını sürdürüyor. Millî ve manevi değerlerin yayılması ve korunması, İslam inancının ve Peygamber sevgisinin tüm dünyaya anlatılması, hakikatlerin millete eğmeden bükmeden aktarılması gibi önemli amaçlara hizmet etmeye devam ediyoruz.
Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere kuruluş günümüz vesilesiyle mesaj ve tebrik gönderen, telefonla arayarak veya bizzat ziyaret ederek sevincimizi paylaşan, övgüleri ile bizi motive eden bakanlarımıza, belediye başkanlarımıza, vekillerimize, STK temsilcilerine ve baş tacımız olan siz okurlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah, hepinizden razı olsun. Sizin bu iyi niyetli desteğiniz ve temennileriniz, esirgemediğiniz dualarınız devam ettiği sürece bizim kutsal memleket, millet ve İslam davasına olan hizmetimiz artarak devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın…
             ***
Son bir-iki aydır millet olarak gurur duyduğumuz önemli eserlerin yükselişine şahitlik ediyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızı da davet ederek önce Yavuz Sultan Selim Köprüsünün son kaynağını yaptı. Yine birkaç gün önce de Osman Gazi adı verilen İzmit-Yalova Körfez Geçiş Köprüsünün son tabliyesinin vidalarını birlikte sıktılar. Millet olarak gurur duyduk. Her iki tablo da muhteşemdi. Arı gibi 24 saat çalışan Bakan Yıldırım, bize İstanbul 3. Havalimanının gururunu da yakında yaşatır.
             ***
Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizde birileri dışarıdan aldıkları talimatlarla birliğimizi, dirliğimizi bozmak için kuduz köpekler gibi milletimize saldırıyor. Diğer yandan da paralel yapının koordinasyonunda Türkiye düşmanı tüm yapılar Batı başkentlerinde,  Amerika’da, Moskova’da Türkiye ve yöneticilerine tuzaklar kuruyorlar, algı operasyonları gerçekleştiriyorlar. Ne yazık ki içimizdeki bazı hainlerle bazı saftirikler de onlara bilerek veya bilmeyerek yardım ediyor.
Onlar bu işlerle uğraşırken kıtalar bağlanıyor, körfezler aşılıyor, yollar yapılıyor, havaalanları kuruluyor. En son gurur tablosunu evvelsi gün Antalya’da yaşadık EXPO 2016’yı Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızla birlikte ziyaretçilere açtılar. O fotoğrafta sergilenen birliktelik  tüm dedikodulara, tüm fitne-fesat girişimlerine kapak olsun. İşte bugün de Adana’da bir enerji santrali ile bir duktil boru fabrikasının açılışını yapıyor Sayın Cumhurbaşkanı. Dur, durak yok. Müthiş bir çalışma temposu, müthiş bir enerji… Allah nazardan korusun! Müthiş bir liderlik becerisi. Bu liderlik sayesinde kurulan tüm kumpaslar tek tek boşa çıkıyor, oluşturulan tüm tuzaklar yapanların ayağına dolaşıyor.
             ***
Türkiye, bir yandan devasa eserler inşa ediyor, bir yandan ekonomik büyümesini devam ettiriyor. Diğer yandan ise DHKP-C, DAEŞ ve PKK terörü ve destekçileriyle amansız bir mücadele yürütüyor. İçeride ve dışarıda da paralel yapı ve Türkiye düşmanları ile uğraşıyor. Tüm bu sorunlara rağmen AB tam üyelik perspektifini gerçekleştirmeye çalışıyor. Bölgemizde Irak ve Suriye’de yaşanan savaşın Türkiye’ye olan olumsuz etkilerini en aza indirmeye ve bize sığınan komşularımıza kusursuz ev sahipliği yapmaya çaba harcıyor. Umarın Sayın Merkel, AB’siz Türkiye’nin bölgesel ve küresel çapta eksik kalacağını bu ziyaretinde daha iyi anlar. Umarım Türkiye’nin Suriye sınırında insanlık onurunu nasıl koruduğunu görür ve anlar.
Tüm bunca karmaşık küresel ve bölgesel sorunlar ve kendi iç sorunlarımızla uğraşan Türkiye bu krizleri yönetiyor,  terörle mücadelede başarılı bir sınav veriyor ve bunların hepsi olurken de yılda en az yüzde 4 ekonomik olarak büyüyor. Bir an bu tabloda Sayın  Erdoğan’ın olmadığını, 7 Haziran sonrasını hatırlayın. Allah göstermesin bugün nasıl bir Türkiye olurdu? Sevseniz de sevmeseniz de takdir etseniz de etmeseniz de lütfen vicdanınızın sesini dinleyin ve elinizdekilerin kıymetini bilin.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
591162 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/nuri-elibol/591162.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT