Mermi çıkarılırsa felç kalma riski olan genç, yetkililerden yardım bekliyor.17 yaşındaki Yasin Akkaşoğlu, darbe girişimi gecesi komşusu Şenol Dinç ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne gitmeye çalışırken Anadolu Hisarı'nda cuntacı askerlerin açtığı ateşle sırtından yaralandı. Yasin Akkaşoğlu'nun sırtına isabet eden mermi omuriliğine saplanırken komşusu Şenol Dinç, ayağından yaralandı.

Akkaşoğlu'nun omuriliğine yakın mesafede bulunan kurşunun felç kalma riski nedeniyle çıkarılamadığı öğrenildi. Felç kalmak istemeyen Akkaşoğlu, yetkililerden yardım bekliyor.Yaşadığı o kabus gibi geceyi anlatan Akkaşoğlu, "Halkla beraber yürüyüşe katıldık o gece. Aşağı kadar indik Anadolu Hisarı'nın oraya askerler önümüze çıktı, yolumuzu kestiler. Hiç uyarmadan, bir şey demeden, ikaz etmeden, 2 el havaya ateş ettikten sonra bizi taradılar. Biz de o esnada yaralandık" dedi.
 
Yaralı halde evine giderek ambulans çağıran genç, "Yaralı yaralı eve çıktım. Ambulansı aradım, 'gelemeyiz' dediler. Sonra bir daha aradık, bir saat sonra geldiler ambulansla hastaneye geçtik. Gece 3'ten beri sabaha kadar oradaydık. 'Kurşunu alamayız, omuriliğe çok yakın olduğu için felç kalma riski olduğu için alamayız' dediler. Tam kemiğin yanındaymış öyle kalacak. Birkaç ay geçtiği zaman tekrar film çekilecek o zaman belki bir şeyler yapabilirlermiş" diye konuştu. 
Yetkililerden yardım bekleyen Yasin, "Yetkilerden yardım istiyorum, ilgilensinler bu konuyla. Ben daha 17 yaşındayım, o kemik belki gelişecek, riskli. Korkuyorum bir şey olacak, felç kalacağım diye. Başka bir hastaneye sevk etsinler, alsınlar. Özel hastaneye de gittik hepsi aynı şeyi diyor. Yetkililerden yardım destek istiyoruz" ifadelerini kaydetti.