Şırnak'ta teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği eş zamanlı saldırıda, valilik binası önündeki kulübede nöbet tutarken şehit olan polis memuru İbrahim Ergin için Adana'da tören düzenlendi.    
  Olayın ardından yaralı 2 polis memuru ile birlikte kaldırıldığı Şırnak Devlet Hastanesi'nde kurtarılamayan şehit polis İbrahim Ergin'in cenazesi hava yoluyla Adana'ya getirildikten sonra Asri Mezarlığındaki morga konuldu. Engin cenazesi meslektaşları tarafından buradan alınarak cenaze aracıyla törenin yapılacağı Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi.  
  Şehidin tabutu, meslektaşlarının omzunda törenin yapılacağı alana getirildi. Burada, şehidin annesi İmran Engin, tabuta sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Şehit annesi daha sonra tabutun üzerindeki fotoğrafı öptü. Tören alanına gelen şehidin Konya'da görev yapan polis ağabeyi Hasan Engin ile Ankara'da görev yapan polis memuru Sait Engin kardeşlerinin tabutuna sarıldı. Sait Engin, kardeşi Hasan'ı, "Biz ağlamayacağız, şerefsizleri sevindirmeyeceğiz bize kimseyi güldürmeyeceğiz" diyerek teskin  etmeye çalıştı. Bu arada Hasan Engin, kardeşini fotoğrafını alıp uzun süre bağrına bastı. Ardından tabutun yanına gelen şehidin eşi Merve Engin de şehidin fotoğrafı alıp bağrına bastı. Eşinin kepini giyip selam duran şehit eşi, "Aşkım ben de polis olacağım. Sen şehit oldun ama onlar boş yere gitti" diyerek ağıt yaktı.  
  Baba Mustafa Engin de gözyaşlarına boğuldu  
  Törene katılan yetkililer aileye taziyede bulundu.  
  Cenaze namazının kılınmasının ardından şehidin naaşı toprağa verilmek üzere Kabasakal Mezarlığına götürüldü.