Adana'da maddi durumu iyi olmadığı için okula öğrenci servisi yerine bisikletle gidip gelen lise 4. sınıf öğrencisi, okuldan dönerken trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesinin ardından annesinin ''Benim ciğerim yandı, başkalarının ciğeri yanmasın'' diyerek organlarını bağışlamasıyla 3 kişi hayat buldu. 

Babası SSK emeklisi olan S.A. (19) öğrenim gördüğü Kiremithane Endüstri Meslek Lisesi'ne haftanın 5 günü okulu evinden öğrenci servisi yerine bisikletle gidip geliyordu. Her gün okula gidebilmek için yaklaşık 2 kilometre pedal çeviren S.A. aile bütçesine katkı sağlamak yine bisiklet ile okuldan eve dönerken 21 Şubat günü Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda karşıdan karşıya geçerken Ali B.'nin kullandığı otomobilin altında kaldı. Ağır yarlanan S.A. çağrılan ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada bir süre tedavi gören S.A. daha sonra Özel Güney Adana Hastanesi'ne ardından da Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. S.A. bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak geçtiğimiz cumartesi günü beyin ölümü gerçekleşti. Makineye bağlı olarak yaşayan S.A.'nın ağabeyi Ramazan A., ''Ben öldüğümde organlarımı bağışlamak istiyordum kardeşiminde organlarını bağışlayabiliriz ama anneme sormam lazım'' dedi.
Bunun üzerine Anne Rahime.A.'ya oğlu Ramazan A. ''Anne kardeşimin beyin ölümü gerçekleşti ancak organlarını bağışlayabiliriz bunu yapalım mı'' diye sordu. Bunun üzerine anne ağlayarak, ''Oğlum benim ciğerim yandı başkaların ciğerin yanmasın, oğlumun bedeni toprak olacağına başka insanlara hayat versin, başka anaların yüreği yanmasın'' dedi. Bunun üzerine aile S.A.'nın organlarını bağışlama kararı aldı pazar günü S.A. tamamen hayatını kaybederken organları alındı. S.A.'nın alınan organları acil olarak organ bekleyen kişilere ambulans ve helikopter ile Erzurum ve Gaziantep'e gönderildi. S.A'nın böbreğinin biri Atatürk Üniversitesi, diğer böbreği Gaziantep Üniversitesi, karaciğeri ise Gaziantep Sani Konukoğlu Üniversitesi'nde organ bekleyen hastalara nakledildi.