Eğitim öğretimdeki iki haftalık yarıyıl tatili bugün bitti. 17 milyon öğrenci ile 820 bin öğretmen, bugün ikinci dönem için ders başı yapacak. İkinci dönem  ise 14 Haziran 2013 tarihinde sona erecek ve öğrenciler yaz tatiline girecek.


Okul sütü dağıtılacak
Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen Okul Sütü Programı bu yıl, yarıyıl tatili bitimi olan bugün başlayacak.  30 bin 885 okulda, 6 milyon 290 bin 977 ilköğretim ve ana sınıfı öğrencisine haftada 3 gün süt dağıtımı yapılacak. Dünyanın pek çok ülkesinde yıllardır başarıyla sürdürülmekte olan ve çocukların doğru beslenme gereksinimi ve gelişimleri açısından büyük önem taşıyan Okul Sütü Programı bir çok firmanın yer aldığı etkinlikle bugün tüm okullarda başlayacak.


İkinci dönem sınav heyecanıyla geçecek
İkinci dönem, ortaokul öğrencileriyle lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takvimine göre, 8. sınıflar için Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı, 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar için ise 9 Haziran Pazar günü yapılacak. Lise son sınıf öğrencileri, üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) 24 Mart Pazar günü girecek. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) 22-29 Nisan 2013 tarihleri arasında başvurulacak.