İngiltere'nin başkenti Londra'da kışla yakınında düzenlenen silahlı saldırıda bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Polis, Londra'nın güneydoğusunda Kraliyet Topçu Kışlası yakınında, bir kişinin silahlı saldırıya uğradığını, saldırganların iki kişi olduğunu bildirdi.
Saldırıda bir kişinin olay yerinde ölü bulunduğu, polis tarafından vurulan iki kişinin yaralandığı, Londra'da farklı hastanelere kaldırılan yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.
Adının açıklanmasını istemeyen bir hükümet yetkilisi, bir kişinin ölümü, iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının, muhtemel terör eylemi olarak soruşturulduğunu söyledi. 
İngiltere Savunma Bakanlığı olaya bir askerin dahil olduğu yönündeki haberlerin araştırıldığını açıkladı.  
Fransa'yı ziyaret eden İngiltere Başbakanı David Cameron, Paris'te Cumhurbaşkanı François Hollande ile düzenlenen ortak basın toplantısında, Londra'daki saldırıyı, "çok dehşete düşürücü bir suç" sözleriyle nitelendirerek, bunun, terör olayı olduğu yönünde "ciddi bulguların" mevcut bulunduğunu bildirdi. 
Cameron, "kurbanı, ailesini ve yakınlarını düşündüklerini" belirterek, İngiltere'nin terör tehditlerine asla boyun eğmeyeceğini vurguladı.
İngiltere Başbakanı, teröristlerin asla zafer kazanamayacağını da kaydetti.
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da saldırıda, bir İngiliz askerinin öldüğünü belirtirken, Cameron, bunu doğrulamadı. 
İngiltere Başbakanı David Cameron, saldırı nedeniyle gezisini yarıda keserek Londra'ya döneceğini de açıkladı.  LONDRA - AA