Çin’den dünyaya yayılan ve 17 bin 138 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüsünde vaka sayısı ve can kaybı sayıları artıyor. Dünya koronavirüs şokunu atlatamadan Çin’de yeni bir virüsün endişesini yaşamaya başladı. Çin’in Yunnan eyaletinde Yunnan’dan Shandong’a otobüsle dönen bir kişinin otobüste hayatını kaybettiği, yapılan test sonucunda hayatını kaybeden kişinin hanta virüsünü taşıdığı belirlendi. Otobüste bulunan 32 kişi de karantinaya alındı. Adı açıklanmayan kişide hanta virüsü tespit edilmesinin ardından hanta virüsü sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasına girdi. Sosyal medya kullanıcıları, korona virüsünün ardından yeni bir salgın olabileceği endişesini yaşıyor.

Hantavirüs Nedir, HANTA virüsü belirtileri ve tedavisi nasıl? (Çin'de yeni virüs ortaya çıktı) Hantavirüs Nedir, HANTA virüsü belirtileri ve tedavisi nasıl? (Çin'de yeni virüs ortaya çıktı) Hanta virüsü Nedir, Hantavirüs belirtileri, tedavisi var mı? Hantavirüs nasıl bulaşır? Çin'in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve dünyada binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs sonrasında korkutan bir haber daha geldi. Yunnan eyaletinde otobüste hayatını kaybeden bir kişide hanta virüsü tespit edildi. Peki hanta virüsü nedir, hanta virüsü bulaşıcı mı? Koronavirüs ile benzerliği veya farklılığı var mı? Hanta virüsü ile ilgili merak edilenler...

Hanta virüsü nedir?

Kemirgenler yoluyla insanlara bulaşan hanta virüsünün öldürücü olduğu ifade ediliyor. Griple benzerlik belirtiler gösteren hanta virüsünde hastalık bulaşan kişilerde ateş ve titreme, böbreklerde fonksiyon bozukluğu, baş ağrısı, kas, kol ve bel ağrısı, bulantı veya kusma, ishal, geçici olarak bulanık görme, öksürük, solunum bozukluğu, deri veya ciltte kanama gibi belirtiler görülebileceği bildiriliyor.