Bogdanov, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda (SPIEF), Suriye meselesine ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Suriye'de erken seçimin yapılması olasılığını değerlendiren Bogdanov, ülkenin anayasası konusunda çalışmaların sürdüğüne dikkati çekti.

ERKEN SEÇİM İHTİMALİ
Bogdanov, "Suriye'deki taraflar anlaşırsa ve çalışma sonuçları onaylanırsa yeni anayasa veya anayasadaki reformlar çerçevesinde seçimler yapılabilir. Seçimler, mevcut anayasanın öngördüğü gibi 7 yıl sonra değil, erken de yapılabilir. Ancak bunun için Suriyelilerin anlaşmaya varması gerekiyor." dedi.

Ayrıca, ay sonuna kadar Suriye meselesiyle ilgili Astana Formatı kapsamında toplantı düzenlemeyi planladıklarını belirten Bogdanov, bu konuda Türk ve İranlı ortaklarla görüşmeler yapacaklarını ifade etti.

AB, Suriye'nin kuzeydoğusundaki güvensiz ortamdan endişeli AB, Suriye'nin kuzeydoğusundaki güvensiz ortamdan endişeli Avrupa Birliği Komisyonu sözcülerinden Stano, Menbiç'te PKK'nın kendilerini protesto eden halkın üzerine ateş açan ve 8 sivili katletmesi ile ilgili olarak, "Suriye'nin kuzeydoğusundaki güvensiz ortamdan endişeliyiz" ifadelerini kullandı.

PKK'ya Suriye'de seçim yaptıracaklar PKK'ya Suriye'de seçim yaptıracaklar Esad rejiminin düzenlediği seçime katılım izni vermeyen terör örgütü PKK, işgal altında tuttuğu bölgelerde korsan seçim yapmaya hazırlanıyor

Suriye sözde seçim sonuçları açıklandı Suriye sözde seçim sonuçları açıklandı Suriye'de yapılan seçim sonuçlarında Beşşar Esad başkanlığı yüzde 95.1 ile kazandı.