Fransa Sivil Güvenlik Başkanlığı, dün, ülkenin farklı şehirlerinde polis, itfaiye, jandarma ve ambulans hattı gibi acil durum hatlarının çöktüğünü açıkladı. Söz konusu durumun bugün öğlene kadar devam ettiği aktarıldı. Hatların operastörü olan Orange firması, arızanın teknik bir problemden kaynaklandığını söyledi. Firma, sıkıntının giderildiğini aktarsa da İçişleri Bakanlığı, acil durumda aranması için her bölgeye özgü sabit hat numarası paylaştı.

OPERATÖR FİRMAYA SORUŞTURMA

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran ise bu olay sonrası acı bir bilgi aktardı. Bakan Veran, kesinti sebebiyle acil yardıma muhtaç duyan 4 kişinin hatlara ulaşamadığı için ölmüş olabileceğini söyledi. Bakanlıklar arası kriz birimi oluşturulurken konuyla ilgili soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında bu ölümlerin hatlarla ilgilisi olup olmadığı araştırılacak.

Fransa'da tartışılan 'sağlık kartı' uygulaması parlamentodan geçti Fransa'da tartışılan 'sağlık kartı' uygulaması parlamentodan geçti Fransa'da kişisel özgürlükleri kısıtladığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olan 'sağlık kartı' uygulaması yasa tasarısı salı günü Ulusal Mecliste kabul edilmesinin ardından bugün de Senatodaki oylamada onaylandı.

Fransa'yı fetheden Türkler manşetlerde Fransa'yı fetheden Türkler manşetlerde Lille’i 10 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaştıran millî oyuncular “Milletimizin dualarıyla başardık” dedi. Burak, Yusuf ve Zeki’nin harika performansı EURO 2020 öncesi yüzümüzü güldürdü.