İngiltere'de Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının 12-15 yaş arasındaki çocuklarda kullanımının onaylandığı açıklandı.

FAYDALARI, RİSKLERİNDEN DAHA FAZLA

Birleşik Krallık İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) aşının çocuklarda kullanımının 'güvenli ve etkili' olduğunu söyleyerek aşının kullanımını onayladı. MHRA, ergenlik çağındaki çocuklar üzerinde aşının incelendiğini ve aşının faydalarının risklerinden daha ağır bastığını ifade etti.

2000 ÇOCUK ÜZERİNDE DENENDİ

Çalışmalar kapsamında aşının her iki dozunu da alan yaklaşık 2000 çocukta hiçbir Covid-19 vakası olmadığı belirtildi. Aşı komitesi bir sonraki aşamada daha küçük yaştaki çocukların aşı olup olmayacağını inceleyecek. 

İngiltere'de daha önce Pfizer aşısının 16 yaş ve üzeri çocuklarda kullanımı onaylanmıştı.

İngiltere’de Covid aşısı kuyruğu! İngiltere’de Covid aşısı kuyruğu! İngiltere'nin başkenti Londra'da Twickenham Stadyumu'nun önünde binlerce kişi koronavirüs aşısı kuyruğuna girdi.

İngiltere'de vaka sayılarında artış yaşandı İngiltere'de vaka sayılarında artış yaşandı İngiltere'de korona virüs salgınında son 24 saatte 4 bin 182 yeni vaka tespit edilirken, toplam vaka sayısı 4 milyon 477 bin 705'e ulaştı.