Koronavirüsün Çin’de laboratuvardan sızdığını dünyada ilk bildirenlerden Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, bu virüsün biyolojik silah olduğunu ifade etti.

DR. FAUCI SIZINTIYI BİLİYORDU

Yan, ABD'de Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci ve diğer bilim adamlarını da sızıntıyı bilmek ama üzerini örtmekle itham etti.

Newsmax haber sitesine mülakat veren Dr. Li-Meng Yan, Fauci'nin Buzzfeed ve Washington Post’ta yayımlanan, 1 Ocak-1 Haziran arasındaki binlerce emailinin, onun salgından önce Vuhan Viroloji Enstitüsü’ndeki çalışmalar konusunda bilgisinin olduğunu gösterdiğini söyledi. Emailler, virüs uzmanlarının Covid-19’un laboratuvarda üretildiği konusunda Fauci’yi uyardıklarını ama Fauci’nin bu uyarılara kulak asmadığını gösteriyor.

Yan, “Bu insanlar neler olup bittiğini biliyorlardı. Ama Çin Komünist Partisi’yle kendi menfaatleri adına bunu gizlemeyi tercih ettiler” dedi. Yan'ın daha önceki çalışmaları, zamanında diğer önde gelen bilim adamları tarafından yoğun bir şekilde eleştirilmiş ve “derinden kusurlu” bulunmuştu. Fauci, son iki gündeki açıklamalarında her şeye rağmen virüsün yarasa veya pangolinlerden insanlara bulaştığını savundu.

3 Haziran 2021 koronavirüs tablosu 3 Haziran 2021 koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de son 24 saatte 222 bin 847 Covid-19 testi yapıldı, 6 bin 602 kişinin testi pozitif çıktı, 114 kişi hayatını kaybettiğini duyurdu.

DSÖ, koronavirüs varyantlarını Yunan harfleriyle belirtecek DSÖ, koronavirüs varyantlarını Yunan harfleriyle belirtecek Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs varyantlarının isimlerini, ülkeleri damgalamamak adına keşfediliş sırasına göre Yunan harfleriyle belirteceğini açıkladı.

Resmi açıklamanın 5 katı! Hindistan'da koronavirüsten ölenlerin gerçek sayısı 1,6 milyon Resmi açıklamanın 5 katı! Hindistan'da koronavirüsten ölenlerin gerçek sayısı 1,6 milyon New York Times gazetesi, yaptığı araştırmada koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan'da salgına bağlı ölüm sayısının resmi açıklanandan en az 5 kat fazla olduğunu belirtti.