Hayvanlar, kimi zaman insanların en yakın ve vefalı dostaları oluyor. Hayvanların vefasına örnek bir olay da Hindistan'ın Kerala eyaletinde meydana geldi. Bakıcısını kaybeden fil, onu son kez görebilmek uğruna 25 km yol kat ederek görenleri duygulandırdı.

ESKİ DOSTUNA SON KEZ DOKUNDU

Hindistan da "Pallattu Brahmadathan" adlı bir filin, hayatını kaybeden bakıcısını son kez görme çabası sosyal medyada gündem oldu. Hindistan'ı Kerala eyaletinde yer alan Kottayam kentinde geçtiğimiz hafta, kanserle mücadele eden fil bakıcısı Damodaran Nair'in hayatını kaybetmesinin ardından Nair'in cenazesi, arkadaşları ve ailesinden oluşan bir grup tarafından krematoryuma taşındı. Bakıcısını son kez görmek isteyen vefalı fil, bakıcısına veda etmek için aile üyeleriyle birlikte kavurucu sıcakta 24 kilometre yol yürüdü. Brahmadathan'ın hortumuyla Nair'in vücuduna dokunduğu anlar ise, krematoryumda bulunanları gözyaşlarına boğdu. Duygu dolu anlar ise çevrede bulunanların telefon kameralarına yansıdı.

Hindistan'da 28 filin koronavirüs testi pozitif çıktı Hindistan'da 28 filin koronavirüs testi pozitif çıktı Hindistan'da yaban hayatı koruma alanında bulunan 28 fil, koronavirüse yakalandı.