ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un sahibi olduğu uzay turizmi şirketi Blue Origin, 20 Temmuz'da gerçekleştirilecek uzay seyahatindeki boş bir koltuğu çevrim içi açık artırmayla satışa sundu. Satış sonucu bilet astronomik bir fiyatla alındı.

AÇIK ARTIRMAYA 7 BİN KİŞİ KATILDI
Şirket, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Bezos ve kardeşinin yer alacağı uzay yolculuğunda bir koltuğu 28 milyon dolara sattıklarını duyurdu.

Koltuk için açık artırmaya 159 ülkeden 7 bin kişi katıldı. İlk kez uzaya insan taşıyacak Blue Origin, koltuğu alan kişinin adını açıklamadı.

Teksas'taki Van Horn Üssü'nden yapılacak 11 dakikalık yolculukta 6 yolcunun yer alacağı belirtiliyor.

Daha önce 16 kez otomatikleştirilmiş uçuş gerçekleştiren şirket, ilk kez uzaya insan taşıyacak.

Elon Musk bir haftada 27 milyar dolar kaybetti, unvanını Jeff Bezos’a kaptırdı Elon Musk bir haftada 27 milyar dolar kaybetti, unvanını Jeff Bezos’a kaptırdı Ünlü iş adamı Elon Musk, şirketi Tesla’nın hisselerinin düşmesi sebebiyle bir haftada 27 milyar dolar kaybetti.

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos CEO'luk görevinden ayrılıyor Amazon'un kurucusu Jeff Bezos CEO'luk görevinden ayrılıyor ABD'li e-ticaret devi Amazon, şirketin üst yöneticisi (CEO) Jeff Bezos'un görevinden bu yılın üçüncü çeyreğinde ayrılacağını duyurdu.