Meksika'da akıl almaz bir kaza meydana geldi. Yük treni bir anlık hata ile raydan çıkarak çevredeki evlere dalığ zarar verdi. Kaza sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

TREN 108 VAGONLULUYDU

Meksika’nın Jalisco eyaletine bağlı Tala şehrindeki San Isidro Mazatepec kasabası yakınlarında yük treni raydan çıktı. Raydan çıkan trenin, çevrede bulunan 4 eve zarar vermesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Jalisco Eyaleti Sivil Savunma ve İtfaiye Biriminden (UEPCBJ) tarafından yapılan açıklamada, kazanın yerel saatle 06:00 sularında meydana geldiği aktarılarak, kanola tohumu taşıyan 108 vagonlu bir yük treninin 12 vagonunun raydan çıktığı ifade edildi.
İtfaiye Amiri Filiberto Gonzlez yaptığı açıklamada ise, raydan çıkan vagonların 4 eve zarar verdiğini bunlardan 2’sinin tamamen yıkıldığını belirtti. Gonzalez, ilk belirlemelere göre 3 kişinin yaralandığını ve çiftlik evinin çatısının çökmesi sonucu da 1 yaşlı vatandaşın ise uykusunda hayatını kaybettiğini açıkladı.

ÖLEN YAŞLI ADAMIN CENAZESİNE ULAŞILDI
Olay yeri inceleme işleminin ardından savcılıktan onay alınması ile çatısı çöken çiftlik evinin enkaz kaldırma çalışmalarına başlanacağını belirten Gonzales, hayatını kaybeden yaşlı adamın cansız bedeninin enkazdan çıkarılacağını aktardı. Gonzales, raydan çıkan vagonların ise Ferromex (Meksika Demiryolları İşletmesi) personeli tarafından kaldırılacağını sözlerine ekledi.

Pakistan'da tren kazası: 45 ölü, 100 yaralı Pakistan'da tren kazası: 45 ölü, 100 yaralı Pakistan'ın Sindh eyaletinde tren kazası meydana geldi. Feci kazada en az 45 kişi öldü, 100 kişi yaralandı.

Pakistan'da tren vagonu raydan çıktı: 30 ölü Pakistan'da tren vagonu raydan çıktı: 30 ölü Pakistan'ın Sindh eyaletinde, seyir halindeki bir trenin vagonunun raydan çıkarak karşı yönden gelen başka bir trenle çarpışması sonucu meydana gelen kazada 30 kişi hayatını kaybetti.