Fransa'da korona virüsün Hindistan’da ortaya çıkan Delta mutasyonlu vakaların artmasıyla birlikte hükümet yeni önlemler planlamaya başladı. Fransa Başbakanı Jean Castex, Ulusal Meclis’teki grup başkanlarına yazdığı mektupta, aşı zorunluluğu ve sağlık kartı uygulaması teklifini sundu. Mektubu geçtiğimiz perşembe günü grup başkanlarına gönderdiği öğrenilen Castex’in, konu ile alakalı yazılı cevap beklediği ifade edildi.

AŞI ZORUNLULUĞU ÇAĞRISI
Başbakan Castex, "Fransızlara bir kez daha zor kısıtlamalar getirmekten kaçınmak için yeni önlemler gerekmekte" açıklaması ile grup başkanlarına çağrıda bulundu. Castex’in grup başkanlarına önerdiği önlemler arasında "aşı zorunluluğu" ve Çovid-19 hastası olanlar için "izolasyon zorunluluğu" getirmek olduğu belirtildi.

BAŞKA ÖNLEMLER DE ALINACAK
Castex’in önerdiği diğer önlemler ise, negatif test, iyileşme belgesi veya aşı sertifikasını tescilleyen ve belirli yerlere erişim imkanı sağlayan bir sağlık kartı uygulaması başlatmak olduğu aktarıldı.

Fransa'da 4. dalga endişesi Fransa'da 4. dalga endişesi Fransa'da 4. dalga yaşanabileceği açıklanırken, Sağlık Bakanı Olivier Veran delta mutasyonunun çok tehlikeli olduğunu dile getirdi.

Fransa'da Delta varyantı tehdidi büyüyor Fransa'da Delta varyantı tehdidi büyüyor Fransa'da koronavirüs salgınında ilk olarak Hindistan'da görülen Delta varyantı vakalarının arttığı açıklandı.