Bangladeş'te başkent Dakka'daki gıda ve içecek fabrikasında dün çıkan yangında 49 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

İtfaiye yetkilisi Russel Shikder, yaptığı açıklamada, dün gece başkentin dış mahallelerinden Rupganj'da bulunan Hashem Gıda ve İçecek Şirketinin fabrikasında başlayan yangında çok sayıda kişinin yaralandığını söyledi.

Beş katlı fabrikada mahsur kalan en az 49 kişinin hayatını kaybettiği; arama kurtarma ekiplerinin, 17 kişinin cesedine ulaşabildiği kaydedildi.

Yangının neden çıktığı, kaç kişinin mahsur kaldığı ve kaç kişinin kayıp olduğu netleşmedi.

ALTYAPISI YETERSİZ YERLERDE KURULAN FABRİKA VE ATÖLYELER

Bangladeş'te altyapısı yetersiz eski binalarda ve sanayi sitelerinde kurulan fabrika ve atölyelerde, yakın geçmişte çok sayıda kişinin ölümüne sebep olan yangınlar meydana gelmişti.

Dakka'da 2010'da kimyasal maddelerin yasa dışı depolandığı bir apartmanda çıkan yangında 123 kişi ölmüştü.

2012'de Dakka'nın dış mahallelerinden birindeki tekstil atölyesinde çıkan yangında 112 kişi hayatını kaybetmişti.

2019'da da konut, dükkan ve depoların iç içe geçtiği bir mahallede çıkan yangında 67, imalathanelerin bulunduğu çok katlı komplekste çıkan yangında ise 25 kişi hayatını kaybetmişti.

İzmir Foça'daki yangın saatler sonra kontrol altına alındı İzmir Foça'daki yangın saatler sonra kontrol altına alındı İzmir'in Foça ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın ekiplerin yaklaşık 11 saati aşkın çalışmaları sonucu kontrol altına alınırken, bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.
Yüzlerce kişinin olduğu AVM'de yangın çıktı! Yüzlerce kişinin olduğu AVM'de yangın çıktı! Kocaeli'nde bulunan bir AVM'de yüzlerce müşteri içerideyken restoran katında yangın çıktı.
Otoparkta çıkan yangında 10 araç hurdaya döndü Otoparkta çıkan yangında 10 araç hurdaya döndü Mersin´in Erdemli ilçesinde bulunan bir otoparkta çıkan yangında, 10 araç hurdaya döndü.