Yaklaşık 2 senedir tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında aşılama kampanyaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

204 AŞI MERKEZİ ÇALIŞANI POZİTİF ÇIKTI

Malezya'nın Selangor eyaletindeki bir koronavirüs aşı merkezi 204 sağlık çalışanının Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine bir süreliğine kapatıldı.

Ulusal Kovid-19 Bağışıklığından Sorumlu Bakan Hayri Cemaleddin, Şah Alam kentinde aşı merkezi olarak kullanılan IDEAL Kongre Merkezinde 2 çalışanın 10 Temmuz'da Kovid-19 belirtisi göstermesi üzerine merkezdeki bütün çalışanlara toplu test yapıldığını açıkladı.

AŞI MERKEZİ GEÇİCİ OLARAK KAPATILDI

Hayri, testler sonucunda 204 çalışanda Kovid-19 virüsünün görüldüğünü kaydetti ve aşı merkezinin bir süreliğine kapatıldığını ifade etti.

MALEZYA'DA KORONAVİRÜS

Günde 300 bin civarında Kovid-19 aşılamasının yapıldığı Malezya'da şimdiye kadar 11 milyon 366 bin 710 kişiye birinci ve ikinci doz aşı uygulandı.

Malezya'da toplam 844 bin 870 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıkarken virüs kaynaklı can kayıplarının sayısı 6 bin 260'a ulaştı.

Ülkede günlük Kovid-19 vakalarında 8 bin ve üstü dolaylarında artış oluyor.

Copa America'da sahte Covid-19 testi skandalı! Copa America'da sahte Covid-19 testi skandalı! Copa America final karşılaşmasını izlemek için Maracana Stadyumu'na akın eden çok sayıda futbolseverin sahte negatif sonuçlu Covid-19 testleri ile stada giriş yaptığı ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Düşen aşılama hızı endişelendiriyor Düşen aşılama hızı endişelendiriyor Sağlık Bakanlığı, bayrama kadar toplum bağışıklığına ulaşılmasını hedefliyordu. Ancak yapılan değerlendirmelerde tatil sebebiyle aşılama oranlarının daha da düşeceği görüşü hâkim.

Hamileler Covid aşısını güvenle yaptırabilir Hamileler Covid aşısını güvenle yaptırabilir Aşılama hızının düştüğü şu günlerde uzmanlar özellikle riskli gruptaki kişilerin Covid-19 aşılarını mutlaka yaptırmalarını tavsiye ediyor.

Uganda, 647 bin doz Pfizer-BioNTech aşısı teslim alacak Uganda, 647 bin doz Pfizer-BioNTech aşısı teslim alacak Doğu Afrika ülkesi Uganda, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 647 bin doz Pfizer-BioNTech aşısını teslim alacağını açıkladı.