Pakistan yerel basınındaki haberlere göre, Yukarı Kohistan bölgesinde yapımı süren Dasu Barajı'nda çalışan işçileri taşıyan bir otobüsün yakınında patlama meydana geldi.

ÇİNLİ MÜHENDİSLER HAYATLARINI KAYBETTİ

Patlamada ilk belirlemelere göre 2'si asker, 4'ü yabancı uyruklu 10 kişi yaşamını yitirdi, 39 kişi yaralandı.

Olayda hayatını kaybeden yabancıların, barajın yapımında çalışan Çinli mühendisler olduğu belirtildi.

Patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Pakistan'da patlama: 2 ölü, 17 yaralı Pakistan'da patlama: 2 ölü, 17 yaralı Pakistan'da bir evde meydana gelen patlamada 2 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi ise yaralandı. Patlama sonucu binada ağır hasar oluşurken, binanın dışında bulunan araçlar da zarar gördü.

Pakistan'dan Hindistan açıklaması: Barış girişimlerine karşılık vermiyorlar Pakistan'dan Hindistan açıklaması: Barış girişimlerine karşılık vermiyorlar Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Başbakan İmran Han’ın Hindistan ile barış girişimlerine Yeni Delhi’nin karşılık vermediğini söyledi.

Pakistan'da tren kazası: 45 ölü, 100 yaralı Pakistan'da tren kazası: 45 ölü, 100 yaralı Pakistan'ın Sindh eyaletinde tren kazası meydana geldi. Feci kazada en az 45 kişi öldü, 100 kişi yaralandı.

Pakistan'da terör saldırısı: 4 asker öldü Pakistan'da terör saldırısı: 4 asker öldü Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan terör insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Pakistan’ın Belucistan eyaletinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmalarda; 4 asker hayatını kaybettiği, 8 asker yaralandığı, en az 4 teröristin ise etkisiz hale getirildiği öğrenildi.