Hükümete bağlı sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağdat'ın doğusunda yer alan Sadr bölgesindeki El-Vahilat halk pazarında patlama meydana geldi. 

Şii nüfusunun yoğun olduğu Sadr bölgesindeki el- Vehilat halk pazarında canlı bomba tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında ölenlerin sayısının 33’e, yaralı sayısının ise 61'e yükseldiğini açıkladı.

TÜM PERSONELLER SEFERBER OLDU

Sağlık Bakanlığının patlama sonrası müdahaleler için hastanelerdeki tüm personelini seferber ettiği kaydedildi.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi de saldırı bölgesinden sorumlu komutanın gözaltına alınması ve saldırıya lişkin soruşturma açılması talimatı verdi.

PATLAMAYI CANLI BOMBA GERÇEKLEŞTİRDİ

Adını vermek istemeyen Iraklı bir güvenlik yetkilisi, Şii nüfusunun yoğun olduğu bölgede meydana gelen patlamanın patlayıcı kemer takan canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Yetkili, parçalanmış cesetler arasında bir kadına ait kimliğin bulunduğunu açıkladı. Terör saldırısında yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğunu belirten yetkili, ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini ifade etti.

Saldırının bayram öncesi alışveriş zamanına denk gelmesi nedeniyle hayatını kaybedenlerin çoğunun kadın ve çocuk olduğunu dile getirdi.

Bağdat’taki askeri havalimanında yangın çıktı Bağdat’taki askeri havalimanında yangın çıktı Bağdat’ta olan bir askeri havalimanında yangın çıktı. Yangının ciddi zarar vermeden kontrol altına alındığı öğrenildi.

Bağdat'ta tüp patladı, çok sayıda ölü ve yaralılar var Bağdat'ta tüp patladı, çok sayıda ölü ve yaralılar var Irak’ın başkenti Bağdat’ta akşam saatlerinde meydana gelen tüp patlamasında çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.