ABD’nin Nevada eyaletinde iki gün önce Covid-19 testi pozitif çıkan baba, kendisi gibi Covid’li çıkan çocuğunu Reno şehrinde Marce Herz ortaokuluna gönderdi.

Durumun anlaşılması üzerine okulun ilk gününde 80’in üzerinde öğrenci eve gönderildi. Temaslı oldukları için karantinaya alınan öğrenciler uzaktan eğitim görecek.

BELİRTİ GÖSTERMEYENLER 17 AĞUSTOS'TA DÖNEBİLECEK

Velilere mektup gönderen okul müdürü Brandon Bringhurst, aşıları tamamlanmış çocukların aşı kartlarıyla okula gelip hemen derslere başlamalarını istedi, diğerlerinin de 14 Ağustos’ta Covid testi yaptırmalarını, negatif çıkması ve herhangi bir belirti göstermemeleri halinde 17 Ağustos’ta okula dönebileceklerini bildirdi.

Reno sağlık idaresi yetkilileri, kıt kaynaklarını mahkemelerde heba etmeyeceklerini belirterek sorumsuz baba hakkında suç duyurusunda bulunmayacaklarını açıkladı. 

Tokyo 2020 Paralimpik'te Tunus takımında Covid-19 saptandı Tokyo 2020 Paralimpik'te Tunus takımında Covid-19 saptandı Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları için Japonya'ya gelen Tunus Ulusal Paralimpik Takımı üyesinin koronavirüs testi pozitif çıktığı duyuruldu.

Covid’in kökenini araştıracak yeni ekip kuruluyor Covid’in kökenini araştıracak yeni ekip kuruluyor DSÖ, Covid-19'un kökenine ilişkin yeni araştırma ekibi kurduğunu duyururken, DSÖ uzmanlarından Peter Embarek, "sıfırıncı hastanın" Vuhan Viroloji Enstitüsünden bir çalışan olabileceğini iddia etti.

Çocuklarda 'Uzun Covid' kısa sürüyor Çocuklarda 'Uzun Covid' kısa sürüyor Covid enfeksiyonlarından sonra sağlık sistemlerinin başına dert olan “Uzun Covid” belirtilerinin çocuklarda daha az görüldüğü ortaya çıktı.