Avusturya'da bir adam, ölen annesinin cesedini mumyalayarak bodruma sakladı. Annesinin emekli maaşını almak için bunu yaptığı ortaya çıkan şahıs, polise yakalanmaktan kurtulamadı. 

ÖLEN KADINI KEDİ MUMU İLE KAPLADI
Avusturya'da bir adamın ölen annesini, emekli maaşını alabilmek için mumyalayıp bodrum katında sakladığı ortaya çıktı. Demans hastalığı bulunan 89 yaşındaki kadının geçtiğimiz yılın Haziran ayında eceliyle öldüğü düşünülürken, 66 yaşındaki oğlunun ise annesinin cansız bedenini bodruma koyduğu, kokuyu önlemek için de buz paketleri ve bandajlar kullandığı ifade edildi. Avusturya medyasına konuşan polis memuru Helmuth Gufler, ölen kadının kedi kumu ile kaplandığını, adamın suçunu itiraf ettiğini aktardı.

POSTACININ DİKKATİ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI
Polisten yapılan açıklamada, dolandırıcılığın Tirol bölgesinde bir postacının kadını görme talebinin reddedilmesinin ardından ortaya çıktığı, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Akıllara durgunluk veren olayda adamın yasa dışı olarak yaklaşık 50 bin Euro ödeme almış olabileceği ifade edildi.
Öte yandan Avusturya medyasına göre adam erkek kardeşine, annesinin hastanede tedavi gördüğünü ve ziyaret etmeye değmeyeceğini, çünkü annesinin kimseyi hatırlamadığını söyledi.

Japonya’da akıl almaz olay: Ölen annesini 4 ay boyunca evde sakladı Japonya’da akıl almaz olay: Ölen annesini 4 ay boyunca evde sakladı Japonya’da 4 ay boyunca ölen annesinin cansız bedeni ile aynı evde yaşayan şahıs, sosyal yardım görevlisinin yaşlı kadınla iletişim kuramamasının ardından evi ziyaret etmesiyle yakayı ele verdi. 43 yaşındaki şahıs, olayın ortaya çıkmasının ardından tutuklandı.

Japonya’da akılalmaz olay: Ölen annesini 10 yıl dondurucuda sakladı Japonya’da akılalmaz olay: Ölen annesini 10 yıl dondurucuda sakladı Japonya’da ölen annesinin cesedini 10 yıl dondurucuda saklayan bir kişi, eksik kira ödemeleri nedeniyle evi terk etmek zorunda kalınca yakayı ele verdi. 48 yaşındaki şahıs, olayın ortaya çıkmasının ardından tutuklandı.