Dünyamızın ciğerleri bu defa da İspanya Malaga'da yanıyor. Yangınlarla zorlu bir mücadeleye girişen İspanyollar, bir itfaiye erinin hayatını kaybetmesiyle derin üzüntü yaşadı. Gelişen olaylara ilişkin Türkiye, bir baş sağlığı ve destek mesajı yayımladı.

"İSPANYA İLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ"
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İspanya’nın Malaga şehri kırsalında devam eden yangınların üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Ülkemizde meydana gelen yangınlarla mücadelede verdiği desteği şükranla hatırladığımız İspanya ile dayanışma içerisindeyiz." ifadesi kullanıldı.

Yangınla mücadele ederken hayatını kaybeden itfaiye görevlisinin acılı ailesine başsağlığı dilenen açıklamada, yangınların en kısa sürede söndürülmesi temennisinde bulunuldu.

İspanya, Ağustos ayında Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarına 27 kişilik ekip ve 2 yangın söndürme uçağıyla destek vermişti.

İspanya'da can kayıpları 100'ün altında İspanya'da can kayıpları 100'ün altında İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük can kayıpları 3 hafta sonra 100'ün altına indi.

İspanya’da yılın en büyük yangını İspanya’da yılın en büyük yangını ​İspanya’nın Castilla ve Leon bölgesindeki Avila şehrinin kırsal bölgesinde geçtiğimiz cumartesi günü çıkan orman yangını ülkede bu yıl çıkan en büyük orman yangını olarak kayıtlara geçti. Yangında 12 bin hektarlık ormanlık alan küle döndü.