ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Meksika Körfezi'nde oluşan 'Nicholas' adlı tropikal fırtınanın bu yıl Atlantik Kasırga sezonunun 14'üncüsü olarak yerini aldığını söyledi.

TEKSAS EYALETİ VE KIYILARINDA ETKİSİNİ GÖSTERECEK
Saatteki hızı 65 kilometre olan Nicholas'ın yarından itibaren Teksas eyaleti kıyılarında etkili olmaya başlayacağı açıklandı. Salı ve çarşamba günleri saatte 105 kilometre hıza ulaşması beklenen fırtınanın, Houston şehri üzerinden Dallas ile Louisana’nın batı kesimlerini da kapsayacak şekilde iç kesimlere yayılması öngörülüyor.

BÖLGEDE YAŞAYAN VATANDAŞLARA UYARI
Yetkililer, bölgede yaşayan vatandaşlara aşırı yağış, kuvvetli fırtına ve su kabarmalarına karşı önlem almaları konusunda uyarılarda bulundu. 29 Ağustos'ta 240 kilometreden fazla hızla vurduğu Louisiana eyaleti ile Mississippi ve Alabama'da milyarlarca dolar hasara neden olan Ida Kasırgası, ülkenin kuzeydoğu eyaletleri New York ve New Jersey'de de aşırı yağışlar nedeniyle sel baskınlarına neden olmuş, ülke genelinde 100'den fazla can kaybı yaşanmıştı.

ABD'nin Louisiana eyaletinde İda Kasırgası'nın bilançosu 26'ya yükseldi ABD'nin Louisiana eyaletinde İda Kasırgası'nın bilançosu 26'ya yükseldi ABD'de İda Kasırgası'nın vurduğu Louisiana eyaletinde hayatını kaybedenlerin sayısının 26'ya çıktı.

ABD'de Ida Kasırgası! OHAL ilan edildi ABD'de Ida Kasırgası! OHAL ilan edildi Küba'da etkili olan ve Meksika Körfezi üzerinden kuzeybatıya doğru ilerleyen Ida Kasırgası nedeniyle ABD'nin Louisiana eylatinde binlerce kişi tahliye edilmeye başladı.