Koronavirüse karşı sıkı önlemlerin alındığı Norveç’te dün itibariyle sona erdi. Norveç Halk Enstitüsü’nden yapılan açıklamada, 562 gündür uygulanan ser önlemlerin dün sona erdiğini açıkladı.

İKİNCİ DOZ AŞI ORANLARI 83,8’E ULAŞTI

Yapılan açıklamada, ülke genelinde 18 yaşın üzerindekilerin yüzde 90'6'sına ilk doz aşı yapıldığı, iki doz aşı yapılanların oranın ise yüzde 83,8'e ulaştığı bildirildi. Ayrıca açıklamada, uluslararası kuralların geçerli olduğu havalimanları ve uçaklarda maske takma zorunluluğu ve PCR testi gibi kuralların yürürlükte olacağı ifade edildi.

GRİP HASTALIĞI İLE EŞ DEĞER SEVİYEDE

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü (FHI) Genel Müdür Yardımcısı Geir Bukholm, devlet televizyonu NRK'ye yaptığı açıklamada, Norveç'te Kovid-19 salgının mevsimsel değişiklikten dolayı soğuk algınlığına neden olan grip hastalığı ile eş değer seviyeye geldiğini belirtti.

“RİSK GRUBUNDA OLAN HERKES AŞILANDI”

Bukholm "Ülkede risk gruplarında olan herkes aşılandı. Aşılanmış olduğu halde salgına yakalananların büyük bölümünde virüs hafif ve soğuk algınlığı benzeri semptomlar meydana getiriyor. Salgın yayılmaya devam etse de hastaneye yatış sayısı düşük kalıyor." ifadelerini kullandı.

850 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Halk Sağlığı Enstitüsünün açıkladığı rakamlara göre, Norveç'te Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 850'ye çıktı. Ülkede vaka sayısı da 186 bin 035'e yükseldi. Öte yandan Norveç'ten önce Danimarka, 10 Eylül'de ilk Kovid- 19 kısıtlamalarını kaldıran Avrupa ülkesi olmuştu.

Moderna CEO’su korona virüsün geleceğini konuştu: Yakında bebekler için de aşılar mevcut olacak Moderna CEO’su korona virüsün geleceğini konuştu: Yakında bebekler için de aşılar mevcut olacak ABD’li korona virüs aşısı geliştiricisi Moderna’nın CEO’sur Stephane Bancel, korona virüsün geleceği hakkındaki soruları yanıtladı. Bancel, korona virüsün bir yıl içinde bitebileceğine belirterek, yakında bebekler için de aşıların mevcut olacağını söyledi.

Korona virüse yakalanmıştı! Aşı çağrısı yapan lokantacı hayatını kaybetti Korona virüse yakalanmıştı! Aşı çağrısı yapan lokantacı hayatını kaybetti Tekirdağ’da bir lokantacı korona virüse yakalandıktan sonra hastanede tedavi altındayken aşı çağrısı yapmıştı. Yoğun bakımda tedavi gören lokantacı hayatını kaybetti.

Ordu’da bir fen lisesi, korona virüs nedeniyle uzaktan eğitime geçti Ordu’da bir fen lisesi, korona virüs nedeniyle uzaktan eğitime geçti Ordu’nun Aybastı ilçesinde bulunan fen lisesinin 13 şubelik tüm sınıfları, korona virüs vakaları nedeniyle uzaktan eğitime geçti.